Euroliga
Više od 200 poena u Madridu, Musa najefikasniji Kralj
Real Madrid slavio je 21. ovosezonsku pobjedu u Euroligi.
30.01.2024. u 22:33

Kraljevi su večeras u španskoj prijestolnici nadigrali Maccabi Tel Aviv rezultatom 106:101.

Real Madrid je cijeli meč bio u vodstvu. Prvu četvrtinu su Kraljevi dobili sa plus 11 (29:18), a na odmor su odnijeli plus sedam (52:45).

Treća dionica završena je neriješenim ishodom (28:28) pa je Real u deset minuta odluke ušao sa sedam poena viška (80:73),

U četvrtoj četvrtini suficit Reala rastao je i do 13 poena (91:78), ali se Maccabi serijom 11:0 vratio na minus dva (91:89).

Ponovo se Real odlijepio na 11 poena prednosti, ali se gosti nisu predavali. Prednost Reala 20 sekundi prije kraja iznosila je tri poena (104:101).

Hezonja je 17 sekundi prije kraja pogodio dva slobodna bacanja za 106:101, a Maccabi nije uspio iskoristiti preostalo vrijeme pa je kraljevski klub stigao do 12. ovosezonske pobjede na domaćem parketu i sačuvao maksimalan učinak.

Musa je bio najefikasniji kod Reala sa 19 poena. Za dva je šutirao četiri od četiri, imao je dva neuspješna pokušaja za tri poena, a pogodio je i 11 slobodnih bacanja iz 12 pokušaja.

Hezonja i Poirier su meč okončali sa 16 poena na kontu.

U poraženoj ekipi Baldwin je postigao 28, a Colson 25 poena.