Kvalifikacije za Mundobasket
Turska nadoknadila minus 20 pa u finišu poklekla protiv Srbije
Odličan meč u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Istanbulu su odigrali Turska i Srbija, a slavili su gosti rezultatom 72:79.
28.08.2022. u 21:06

Srbija je imala prednost cijeli meč, u pojedinim momentima i maksimalnih 21 poen, a na poluvremenu 19 (28:47).

Turska je zaigrala mnogo bolje u trećoj dionici koju je dobila sa 27:18 pa je u posljednih 10 minuta domaći tim ušao sa deset poena deficita (55:65).

U posljednjoj četvrtini Turska je uspjela istopiti prednost Srbije i poravnati na 72:72, ali gosti su u završnici donosili bolje odluke i imali više koncentracije, a to im je donijelo pobjedu.

Cedi Osman je kod Turske ubacio 22 poena, a Nikola Jokić u pobjedničkoj selekciji ostvario je double-double sa 24 poena i 10 skokova.