Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE / Bugarska - BiH 75:85
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Bugarsku u susretu 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.
29.11.2021. u 17:45

Zmajevi su u petak u Skenderiji bili bolji od Češke sa 97:90 i večerašnjom pobjedom napravili su veliki korak ka plasmanu u narednu rundu, iako je bitna svaka utakmica, s obzirom na to da se bodovi prenose u naredni krug.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

________________________

40. minut: Završen je meč u Botevgradu, gdje su Zmajevi slavili sa 85:75.

39. minut: Atić opet nije pogodio, ali premalo je vremena da se domaći spase poraza.

38. minut: Roberson pogađa za prekid crnog niza. Nakon toga uspjeli smo odbraniti napad.

38. minut: Nova greška Atića, domaći to koriste i serijom 9:0 vraćaju se u utakmicu.

37. minut: Sada su sudije "pogurale" Bugare. Dosudili su namjeran prekršaj - opet su dva slobodna i lopta sa strane za domaće.

37. minut: Finiš je utakmice, i dalje imamo dvocifrenu prednost. Domaći i dalje forsiraju šuta za tri poena kako bi uhvatili priključak.

33. minut: Vrabac je napravio nesportsku grešku. Bespotrebno. Dva slobodna i lopta sa strane za Bugarsku.

32. minut: Halilović prekida mini seriju domaćina.

32. minut: Serija Bugara od 4:0.

30. minut: Završena je treća četvrtina, BIH ima prednost od 14 poena (55:69) i na dobrom je putu da upiše drugu pobjedu.

29. minut: trojka Džanana Muse za plus 19 (50:69).

25. minut: Roberson pogađa trojku i ne dozvoljava domaćinu da uhvati priključak (50:64).

23. minut: Lazić je zakucao, i imamo 13 poena prednosti (44:57).

21. minut: Kamenjaš zakucava na otvaranju treće četvrtine.

18:56 sati: Litvanija je savladala Češku u gostima i preuzela je vrh tabele sa dvije pobjede.

20. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. U drugoj četvrtini nsimo bili na nivou u odbrani, ali i dalje imamo solidnu prednost... Idemo još jače u nastavku.

20. minut: Musa i Halilović sjajnom akcijom vraćaju nam prednost od deset poena (40:50).

19. minut: Serija Zmajeva 5:0 i ponovo imamo osjetniju prednost - 40:48.

17. minut: Musa pogađa trojku i ponovo imamo prednost.

16. minut: Marinov novom trojkom donosi prednost Bugarima - 34:33. Defanzivni skok nam ne funkcioniše u drugom periodu.

15. minut: Konačno smo pogodili, ali nas sada nema u odbrani, što domaći opet koriste i dolaze na "minus 2" (31:33).

13. minut: Bugari su pogodili dvije vezane trojke i stigli na "minus 4". Bosnić zove time-out.

11. minut: Vrabac je vratio trojku na otvaranju druge četvrtine. Opet igramo sjajnu odbranu.

10. minut: Bugari iz nemoguće pozicije pogađaju trojku sa zvukom sirene. Gotova je prva četvrtina, BiH vodi sa 25:19.

9. minut: Mnogo nervoze na obje strane, već tri minute smo bez poena.

6. minut: Sulejmanović je već ubacio 12 poena, bez promašaja je iz igre. Imamo plus deset (18:8).

6. minut: Novi poeni Sulejmanovića, deveti. Emir je jednostavno nezaustavljiv.

5. minut: Trojka Sulejmanovića, imamo plus pet (11:6). Sulejmanović već ima sedam poena.

3. minut: Sjajna igra Zmajeva u odbrani, Bugari su izgubili dvije lopte, a naši momci to kažnjavaju.

1. minut: Počeo je meč u Botevgradu. Sretno Zmajevi.

18:00 sati: Petorku BiH čine: Roberson, Lazić, Halilović, Atić, Sulejmanović.

17:58 sati: Sulejmanović je bio raspoložen na zagrijavanju...

17:56 sati: Selektor BiH Vedran Bosnić za utakmicu protiv Bugarske računa na sljedeće igrače: John Roberson, Edin Atić, Miralem Halilović, Amar Gegić, Kenan Kamenjaš, Sani Čampara, Džanan Musa, Ajdin Penava, Aleksandar Lazić, Emir Sulejmanović, Adin Vrabac i Haris Delalić.

17:53 sati: Intoniraju se himne.

17:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Bugarska - BiH.