Eurobasket 2021
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Švedska 82:63
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u posljednjoj utakmici na EP-u savladala Švedsku sa 82:63 i tako osigurala nastup u kvalifikacijama za SP. Tekstualni prijenos utakmice moglis ste pratiti na našem portalu.
26.06.2021. u 11:25

4. ČETVRTINA

Kraj BiH je savladala Švedsku sa 82:63.

10. minut: Dva slobodna bacanja za BiH.

8. minut: Ponovo trica, ponovo Nikolina Babić!

7. minut: Tricaaa! Nikolina Babić cijepa mrežicu!

6. minut: Brčaninović zaustavljena prekršajem.

5. minut: Miljana Džombeta se povrijedila, Švedska smanjila na "minus 20".

4. minut: Trica Švedske smanjuje prednost BiH, loš pas za Jones.

4. minut: Jones pogađa uz faul! Zabila je i "penal".

3. minut: Džombeta završava kontru naše selekcije poslije ukradene lopte.

2. minut: Jones opet pogađa...

1. minut: Nakon sjajne blokade Jones postiže prve poene za BiH u posljednjoj četvrtini.

3. ČETVRTINA

10. minut: Drammeh je precizna, BiH vodi 66:50.

10. minut: JJ odlazi na klupu... Šveđanke smanjuju preko Johanson.

9. minut: Jones je pokušala za tri, promašila je. Ekh je precizna za dva.

8. minut: Tricaaa! Milica Deura je zabila!

8. minut: Babić polaže, BiH ponovo ima "plus 20".

6. minut: Džombeta je promašila šut za tri poena, ali je Jones faulirana na skoku. Lopta je ponovo u posjedu BiH. JJ je precizna za dva!

5. minut: Razigrale su se sestre Eldebrink, Lojo je pozvao minut odmora.

4. minut: Četiri poena za Fridu Eldebrink, pogodila je i Džebo na suprotnoj strani.

4. minut: Umjesto poena Jones uz faul, dosuđena je lična greška u napadu.

3. minut: Frida Eldebrink pogađa tricu!

2. minut: Poeni Melise Brčaninović, Švedska promašuje tricu.

1. minut: Obje selekcije su promašajima počele drugo poluvrijeme.

2. ČETVRTINA

10. minut: Dobro prvo poluvrijeme naše selekcije zaključila je Milica Deura sa dva pogođena "penala". BiH vodi 55:31.

10. minut: Lagano polaganje za Jones. Sjajna košarkašica BiH već ima double-double 25 poena i 11 skokova! MVP! MVP! MVP!

9. minut: Isteklo je vrijeme za napad naše selekcije koja ima veliku prednost.

8. minut: Tricaaa! Nikolina Babić je bila precizna. Najveća prednost za BiH do sada, vodimo s 20 poena razlike.

7. minut: Nakon Babić pogađa i kapitenka Deura.

6. minut: JJ je ponovo pogodila, Loyd prezicna za skandinavsku selekciju.

5. minut: Jones se vratila na parket i odmah prekinula seriju Švedske.

4. minut: Greška u napadu našeg tima i Švedska u kontri smanjuje prednost, Lojo je pozvao minut odmora.

4. minut: Džombeta je ponovo sigurna za dva, Ekh je pogodila tricu.

3. minut: Prva trica za Švedsku, Deura nije uspjela uzvratiti na isti način.

3. minut: BiH i bez Jones izgleda jako dobro, Džombeta polaže.

2. minut: Nikolina Džebo pogađa poslije asistencije Nikoline Babić.

2. minut: Džombeta je precizna za dva.

1. minut: Tricaaa! Nije Jones već Brčaninović! Jones je ostala na klupi da malo odmori.

1. ČETVRTINA

10. minut: Tricaaa! Treća za JJ! BiH vodi 25:10.

10. minut: Nikolina Džebo ubacuje prve poene poslije asistencije Jones.

9. minut: Matea Tavić pogađa, BiH ima "plus 12". U narednom napadu nije uspjela pogoditi za tri poena.

8. minut: Loyd je precizna za 18:8.

7. minut: Jones je sada sigurna sa linije "penala". BiH vodi 18:6, a 16 poena je ubacila Jones.

6. minut: Tricaaa! Jones je pogodila, ovo je njena druga trica. BiH ima dvocifrenu prednost (16:6)

6. minut: Novi poeni Jones!

5. minut: Babić je promašila flouter.

5. minut: Jones je faulirana, lopta je "iscurila" iz obruča. Pogodila je oba slobodna bacanja.

4. minut: Selektor Švedske Marco Crespi je pozvao time-out. Šveđanke za sada ne skaču loše, pogotovo u napadu.

4. minut: Nakon ubačena dva poena, Jones promašuje tricu u narednom.

4. minut: Elin Eldebrink pogađa za dva, Tavić uzvraća.

3. minut: Jones je siguran sa "penala". Bih vodi 5:4.

2. minut: Jones je ponovo pokušala za tri ali neuspješno, i Šveđanke promašuju na suprotnoj strani.

2. minut: Tricaaa! Jones je pogodila! Švedska ponovo vodi... Loyd je ponovo bila precizna.

1. minut: Loyd postiže prve poene za Švedsku, a mi pravimo prvu grešku u napadu.

1. minut: Prvi napad na utakmici imat će Švedska, iako je Jones bila bolja u skoku na podbacivanju.

11:58 - Babić, Brčaninović, A. Delić, Jones i Tavić je početna petorka naše selekcije.

11:56 - Sada svira švedska himna...

11:54 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

11:47 - Iako su se u stručnom štabu naše reprezentacije do zadnjeg trenutka nadali da će Marica Gajić i Irena Vrančić biti spremne za meč protiv Švedske, to se nije desilo. Dvije bh. košarkašice i dalje osjećaju bolove te neće moći igrati, iako će sjediti na klupi s ostatkom tima.

Ovu informaciju je potvrdio Hajrudin Prolić, portparol reprezentacije BiH.

- Svima nam je jako žao, pogotovo Marici i Ireni, što neće moći nastupiti u ovom veoma važnom susretu za našu ekipu. Ipak, sigurno je da će ostale djevojke pružiti maksimum, kao i dosad, kako bismo ostvarili trijumf za plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo - kazao je Prolić.

11:42 - Pogledajte neke od detalja sa zagrijavanja naše selekcije...

11:30 - Današnju utakmicu sude Ozlem Yalman (Turska), Andrei Sharapa (Bjelorusija) i Gatis Salins (Latvija).

VEZANI TEKST - Na kojoj poziciji Zmajice mogu završiti Eurobasket

11:29 - Bez obzira na to na kojem mjestu završe takmičenje, jasno je da će to biti najbolji rezultat u historiji našeg tima. Na jedina prethodna dva učešća zauzele su 10. (1999. godine), odnosno 12. mjesto (1997. godine). Ipak, lijepo bi bilo biti peti.

11:27 - Današnji duel važan je zbog kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a u slučaju pobjede naša selekcija bit će siguran učesnik u borbi za mjesto na Mundobasketu.

11:25 - Susret protiv Švedske je šesti za Zmajice na EP-u. U dosadašnjih pet upisale su tri pobjede i dva poraza.