Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Litvanija 77:78
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Litvanije u meču 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
24.02.2022. u 19:30

Gosti su slavili sa 78:77 i tako preuzeli vrh tabele, dok je BiH druga sa omjerom dvije pobjede i poraz.

U drugu rundu kvalifikacija plasirat će se tri najbolje reprezentacije iz grupe, ali ono što je bitno je da se u drugu fazu prenose bodovi iz prve, tako da je svaka pobjeda izuzetno važna.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

40. minut: Završen je meču Mejdanu, gdje je Litvanija slavila sa 78:77.

40. minut: Propustili smo nekoliko prilika za preokret. Gosti to kažnjavaju u trojkom otklanjaju dilemu oko pobjednika.

38. minut: Serijom 6:0 smanjili smo na dva poena zaostatka (72:74).

36. minut: Povrijeđen je kapiten Miralem Halilović, kojem se ukazuje pomoć. Teško da će nastaviti utakmicu.

34. minut: Dosta nervoze u našem taboru, gubimo još jednu loptu.

32. minut: Atić je vezao dvije trojke i smanjio na pola koša (62:63).

30. minut: Završena je treća četvrtina, Litvanci imaju prednost od četiri poena (56:60).

27. minut: Gostima je proradio šut za tri poena i sada imaju prednost od pet poena (53:58).

25. minut: Halilović nas drži u igri. Postigao je već 20 poena.

24. minut: Litvanci prvi put vode - 46:47.

23. minut: Musa pogađa trojku i vraća nam plus tri (46:43).

21. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Litvanci odmah pogađaju trojku.

20. minut: Gegić je pogodio oba bacanja, potom je ukrao loptu, te iz kontre zakucao. Mejdan je istom momenta "eksplodirao" - 41:35.

20. minut: Posljednji minut prvog poluvremena, sudije gledaju VAR, a Gegić će na liniju slobodnih bacanja.

19. minut: Halilović donosi prednost Zmajevima (36:32), potom je blokirao Litvance, a Musa je zaustavljen prekršajem.

17. minut: Mučimo se u napadu, što gosti koriste i stižu do izjednačenja - 31:31. Novi time-out zove Bosnić.

16. minut: Halilović pogađa za 30:27.

15. minut: Opet period nervozne igre s obje strane.

14. minut: Gosti pogađaju trojku i smanjuju na dva poena zaostatka (26:24). Selektor Bosnić zove time-out.

13. minut: Litvanci su opasno zaprijetili, a onda je Pašalić pogodio trojku za 26:19.

10. minut: Prvi četvrtinu riješili smo u svoju korist rezultatom 21:13. Sjajna igra bh. tima, samo tako nastavite momci.

10. minut: Raspucao se i Musa, koji je postigao šesti poen - 19:10.

7. minut: Amar Gegić je pogodio trojku za 15:6 i digao Mejdan na noge. Odamh u narednom napadu je osvojio loptu. Sjajna igra bh. tima.

4. minut: Dosta nervozna utakmica, BiH ima prednost od 8:2.

1. minut: Počeo je meč u Mejdanu. Sretno Zmajevi!

19:53 sati: Prvo smo slušali himnu Litvanije, a sada je na radu himna BiH, a navijači su po običaju otpjevali "Jedna si jedina".

19:52 sati: U toku je predstavljanje reprezentacije BiH, uz velike ovacije sa tribina.

19:49 sati: Bugarska je u Botevgradu savladala Češku sa 79:70.

Standings provided by SofaScore LiveScore

VEZANI TEKST - Tribine Mejdana pune, Zmajevi će imati veliku podršku protiv Litvanaca

19:43 sati:  U toku je jedna utakmica iz naše grupe. Bugarska je ugostila Češku i na 81 sekundu do kraja ima prednost od 12 poena (75:63).

19:39 sati: Tribine dvorane Mejdan već odavno su pune i bh. tim će imati veliku podršku protiv favorizovanog gosta.

19:34 sati: Zmajevi su izašli na zagrijavanje, a tribinama se ori "Bosnom behar, probeharao".

19:30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Bosna i Hercegovina - Litvanija.