Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Kanada 64:96
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom meču kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se u septembru igrati u Australiji.
12.02.2022. u 06:45

Zmajice su u prvom meču turnira u Osaki izgubile od Kanade - 64:96.

Na Mundobasket će se plasirati tri selekcije iz grupe u Osaki. S obzirom na to da je Bjelorusija odustala od turnira (problemi sa koronavirusom), to vjerovatno znači da će sve tri preostale reprezentacije izboriti plasman na SP. No, i pored činjenice da su praktično već osigurale nastup na smotri najboljih selekcija planete, Zmajice žele položiti veliki ispit i pokazati da su dio svjetske elite.

Tekstualni prijenos utakmice BiH - Kanada mogli ste pratite na portalu Faktor.ba.

__________________

40. minut: Završen je meč u Osaki, Kanada je savladala BiH sa 96:64.

40. minut: Ulazimo u posljednji minut meča protiv Kanade.

39. minut: Promašili smo dva napada, a onda je Nikola Babić pogodila trojku.

37. minut: Danas nam ništa ne polazi za rukom, vjerujemo da će sutra protiv Japana biti bolje.

33. minut: Kanađanke se ne zaustavljaju, sada imaju 33 poena prednosti (85:52).

30. minut: Nakon treće četvrtine imamo zaostatak od 24 poena (52:76).

25. minut: Sada Kanađanke imaju najveću prednost - plus 28 (68:40).

21. minut: Počela je treća četvrtina.

20. minut: Završena je druga četvrtina, na odmor idemo sa 21 poenom zaostatka - 36:57.

14. minut: Nemamo odgovor za igru Bridget Carleton, koja je postigla 16 poena i bez greške je - četiri od četiri za tri poena, dva od dva za dva poena.

14. minut: Kanađanke imaju 19 poena prednosti (42:23), pa je Lojo primoran da pozove novi time-out.

13. minut: Jones forsira u drugoj četvrtini, poromašila je i drugi pokušaj u ovom periodu igre. Problem je i taj što ne možemo odbraniti nijedan napad.

10. minut: U prvoj četvrtini smo upisali samo jedan skok! Teško da sa ovakvom igrom možemo do pozitivnog rezultata. S druge strane Kanada ima 10 skokova (pet ofanzivnih i pet defanzivnih).

10. minut: Zmajice su totalno zakazale u odbranu. POtvrđuje to i činjenica da su Kanađanke sada pogodile tek iz četvrtog napada. Ne smije nam se ovo događati.

7. minut: Konačno smo vezali dva dobra napada - 12:20.

4. minut: Selektor Lojo primoran je zvati time-out, imamo osam poena zaostatka - 7:15.

3. minut: Jones je već postigla pet poena, ali je i izgubila dvije lopte i omogućila rivalu da lako poentiraju. Serija 8:0 Kanađanki.

1. minut: Počeo je meč, sretno bh. djevojke.

06:59 sati: Sve je spremno za početak meča u Osaki.

06:54 sati: U toku je intoniranje himne BiH.

06:52 sati: Zmajice će imati podršku s tribina Ookini Arene.

06:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Kanada.