Euroliga
Real poražen u El Clasicu, Musa najefikasniji igrač Kraljeva
Košarkaši Barcelone savladali su Real Madrid u meču 18. kola Eurolige rezultatom 83:78.
03.01.2024. u 22:52

Real je zahvaljujući Musi prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:21.

Zmaj se istakao na otvaranju meča. On je u prvoj četvrtini ubacio 13 poena uz dva skoka. Šutirao je pet trica, od čega je četiri pogodio, dok je potom ubacio i jedno slobodno bacanje.

Trener Kraljeva je potom Musu malo odmorio, pa mu je onda pred kraj poluvremena ponovo dao minutažu koju je Zmaj iskoristio tako što je svojoj statistici dodao po jedan skok i jednu asistenciju.

Real je na poluvrijeme otišao sa dva poena prednosti - 47:45.

Barcelona je bolje otvorila drugo poluvrijeme, međutim Real je uspio vratiti prednost, tako da je u posljednju dionicu ušao sa dva poena viška.

Katalonci su posljednju četvrtinu otvorili sjajnom serijom 14:0, napravili veliku razliku i na kraju došli do pobjede.

Musa je susret završio kao najefikasniji igrač Kraljeva sa 19 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Barcelonu je do pobjede predvodio Vesely sa 27 poena.

Za Real je ovo bio drugi poraz ove sezone u Euroligi, dok je Barcelona došla do 12. pobjede.