Nadigrali Miami
Jokić odveo Denver do prve titule u historiji NBA lige
Košarkaši Denver Nuggetsa prvi put u historiji osvojili su NBA ligu.
13.06.2023. u 07:30

Denver je na domaćem terenu u petoj utakmici velikog finala savladao Miami Heat 94:89 i s ukupnih 4:1 u seriji postao prvak najjače košarkaške lige na svijetu.

Miami je prvu četvrtinu dobio 24:22, a onda na početku druge dionice odlazi na 28:22.

Heat je na poluvrijeme otišao sa sedam poena prednosti (51:44). Zanimljivo, Nuggetsi su u prvom poluvremenu imali su samo jednu pogođenu tricu iz 15 pokušaja.

Treća četvrtina je bila prilično loša puno se griješilo, a Denver je tricom Murrayja izjednačio na 60:60. Nuggetsi su nakon toga priliku da se povedu, ali su stali i pustili Miami da opet povede, te da u posljednju dionicu uđe sa poenom prednosti (72:71).

Denver je potom i poveli sedam razlike u posljednjoj dionici, ali onda ne proradio Butler. Jimmy je zabio 13 gostujućih poena u nizu, te vratio Heat u vodstvo, ali dramatična završnica pripala je Denveru.

Nikola Jokić bio je najbolji igrač utakmice sa ubačena 28 poena, 16 skokova i četiri asistencije, te je zasluženo dobio nagradu za MVP-ja finalne serije.