Euroliga
Drama u Izraelu, Real pao u produžetku, Musa brojao do 20
Real Madrid upisao je poraz na gostovanju kod Maccabi Tel Aviva na kraju prvog dijela euroligaške sezone.
13.04.2023. u 22:41

Izraelci su nakon produžetka slavili rezultatom 100:96. Poslije 40 minuta borbe semafor u dvorani u Tel Avivu pokazivao je rezultat 86:86, a u dodatnih pet minuta igre bolji su bili košarkaši Maccabija koji su postigli 14, a primili 10 poena.

Džanan Musa igrao je gotovo 29 minuta, a postigao je 20 poena, uz tri asistencije i dva skoka. Bh. košarkaš je za dva poena šutirao tri od četiri, a pogodio je dvije trojke iz pet pokušaja. Sa linije slobodnih bacanja pogodio je osam puta.

Prvo ime meča bio je Realov Guerschon Yabusele sa 25 poena, a kod Maccabija je Lorenzo Brown brojao do 22.

I Real i Maccabi igrat će u play-offu Eurolige.

U drugi dio sezone s prvog mjesta ulazi Olympiakos sa omjerom od 23 pobjede i 10 poraza, a Real je drugi sa jednom pobjedom manje i jednim porazom više.