Nastavljene kvalifikacije
Veliki preokret Ukrajine u Skoplju, favoriti neokrznuti
Večeras su nastavljene kvalifikacije za odlazak na Evropsko prvenstvo, a favoriti su uglavnom prošli neokrznuti.
16.06.2023. u 22:51

Najzanimljiviji meč u Skoplju su odigrali Sjeverna Makedonija i Ukrajina. Iako su Makedonci vodili sa 2:0, na kraju su se radovali gosti i slavili pobjedu rezultatom 3:2.

Sjeverna Makedonija povela je u 31. minuti golom Bardhija iz penala, a osam minuta kasnije Elmas je uduplao prednost domaćina.

Ukrajina se u igru vratila pogotkom Zabarnyija u 62., a u 68. minuti Konaplyja je poravnao na 2:2. Za veliki preokret Ukrajine pogodio je Tsygankov u 83. minuti.

U sklopu iste grupe (C) Engleska je kao gost trijumfovala na Malti sa 4:0.

U grupi B Francuska se lako obračunala s Gibraltarom pobjedom 3:0, a Grčka je bila bolja od Irske rezultatom 2:1.

Turska je u grupi D stigla do gostujuće pobjede protiv Latvije rezultatom 3:2, a Armenija je iznenadila Vels slavivši gostujuću pobjedu rezultatom 4:2.

U grupi H Finska je nadigrala Sloveniju sa 2:0, Danska je pobijedila Sjevernu Irsku 1:0, dok je Kazahstan bio bolji od Sjeverne Irske rezultatom 3:0.

Švicarska je u sklopu grupe I nadigrala Andoru sa 2:1, Izrael je preokrenuo protiv Bjelorusije i trijumfovao 2:1, a Kosovo i Rumunija odigrale su dvoboj bez pogodaka.