Kvalifikacije za EURO
U dramatičnoj utakmici Crna Gora remizirala s Litvanijom
Fudbalska reprezentacija Crne Gore u četvrtak je u Kaunasu igrala neriješeno s Litvanijom (2:2), u okviru petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će naredne godine organizovati Njemačka.
07.09.2023. u 20:32

ŽLitvanija je u 71. minuti golom Gytisa Paulauskasa povela. Utakmicu je u egal vratio Nikola Krstović golom sedam minuta kasnije. Njemu je u 57. minuti poništen gol zbog ofsajd pozicije.

Reprezentativci Crne Gore su nastavili s ofanzivnom igrom, kojom su u 89. minuti došli do gola preko Stefana Savića.

Međutim, Litvanci su u sudijskoj nadoknadi uspjeli izjednačiti pogotkom Fjorda Cerniča.

U grupi G večeras od 20:45 sati Srbija dočekuje Mađarsku na beogradskom stadionu Rajko Mitić. Meč će biti odigran pred praznim tribinama, jer je domaći tim kažnjen zbog incidenata u Crnoj Gori.

U grupi G vodi Mađarska sa sedam bodova, Srbija ima isto toliko. Crna Gora je treća s pet bodova, Litvanija četvrta sa dva boda, koliko ima i Bugarska.

U prvoj utakmici koja je danas odigrana u 16 sati u okviru grupe H Finska je pobijedila Kazahstan rezultatom 1:0.

I toj grupi Finska vodi na tabeli s 12 bodova, Kazahstan ima devet, Danska sedam, Slovenija sedam, Sjeverna Irska tri, San Marino je bez bodova.