Remi u Posušju
Tuzla City osvojio važan bod na Mokrom docu
AUTOR: Autor: Faktor
06.04.2024. u 15:28
Posušje i Tuzla City remizirali su rezultatom 1:1  u prvoj utakmici 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Tuzla City je poveo u 27. minuti. Pogodio je najbolji igrač gostiju Mirzad Mehanović. Hodžić je dodao Hadžiću, ovaj iz prve izbacio Mehanovića u stopostotnu šansu, a desetka Cityja rutinski šalje loptu u mrežu.
Tuzlaci su na odmor odnijeli gol prednosti.
Posušje je u nastavku krenulo mnogo odlučnije pa je tim Denisa Ćorića u 63. minuti došao do poravnanja golom Pavkovića. Izjednačujući pogodak domaći su postigli nakon kornera. Lopta je prošla kroz peterac, a Pavković s druge stative pogodio glavom.
Mogli su domaći u nastavku i do potpunog preokreta, ali je dva puta stativa bila saveznik Tuzla Cityja.
U četvrtoj minuti nadoknade Abdulahović je intervencijom nogom spriječio Pavkovića da postigne drugi pogodak na meču i vjerovatno Posušju donese puni plijen.
Posušje ni poslije sedam kola u 2024. godini ne zna za poraz. Tim s Mokrog doca ima 37 bodova i šesti je na tabeli. Jednak broj bodova, uz meč manje ima Sarajevo na petoj poziciji.
Za Tuzla City ovaj bod bi mogao biti važan u borbi za opstanak. Tuzlaci na kontu imaju 24 boda.
Danas od 20.45 sati igraju Sarajevo i Igman.