Triler na Pecari: Veliki prekret Borca, hat-trick Mrkaića
Borac je u posljednjoj utakmici 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine kao gost savladao Široki Brijeg.
15.04.2023. u 20:30

Triler na stadionu Pecara okončan je pobjedom Banjalučana rezultatom 3:2, a domaći su dva puta vodili i imali puni plijen u džepu sve do sudijske nadoknade.

Poveo je Široki golom Lukića u 4. minuti, a izjednačio je Mrkaić u 41. minuti.

Novo vodstvo Širokom Brijegu donio je Ćavar lijepom golom sa distance u 75. minuti.

Čuvao je Široki prednost sve do treće minute nadoknade, a onda Mrkaić nakon centaršuta Ninkovića pogađa za 2:2.

Isti igrači kreirali su i pobjedu Borca samo minut poslije. Ninković je ubacio iz slobodnog udarca, a Mrkaić kompletirao hat-trick.

Borac je ostao drugi na tabeli. Sada Banjalučani imaju 46 bodova, pet više od Veleža na trećem i Širokog Brijega na četvrtom mjestu. Po 39 bodova imaju petoplasirani Željo i šestoplasirano Sarajevo.