TOK UTAKMICE/Igman - Željezničar 2:0
Igman i Željezničar utakmicom u Konjicu otvorili su 12. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
27.10.2023. u 13:04

Igman je slavio sa 2:0 i prekinuo seriju od sedam poraza u Premijer ligi BiH. Za Želju je ovo šesti poraz na šestom ovosezonskom premijerligaškom gostovanju.

Tekstualni prijenos ovog meča mogli ste pratite na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - - - - -

Kraj! Pobjeda Igmana rezultatom 2:0.

94. minut: Ćeman još jednom zaustavlja Boljevića i pokazuje svoje golmanske kvalitete.

90+2: Ahmetović faulira Boljevića, žuti karton za napadača Sarajeva.

90+1: Korner za goste

90. minut: Četiri minute nadoknade.

84. minut: GOOOOOOL. Igman je uduplao vodstvo. Sada je Bojo strijelac. Otvorio se prostor za domaće, Hebibović je s desne prebacio na lijevu stranu, tamo je bio Mešić koji je lomio jednog igrača Želje, sačekao Boju i odigrao dodavanje prema njemu, a bivši igrač Želje poslao loptu iza leđa Muftića. Igman pred pobjedom i prekidom crne serije.

83. minut: Cocalić i Mekić su izašli, u igri su Dubačkić i Allyson.

78. minut: GOOOOOOOL. Igman vodi. Probio je Mešić po desnoj strani, lopta je došla do Ahmetovića koji je šutirao i pogodio stativu, lopta se odbila do Hebibovića, koji trese praznu mrežu. Ispalo je tokom ove akcije mnogo fudbalera Željezničara, imali su domaći situaciju četiri na dva, što su i iskoristili.

74. minut: Mešić umjesto Denkovića, Ahmetović mijenja Oremuša. Igman sada s dvojicom klasičnih napadača.

73. minut: Gasal mijenja Drlju.

72. minut: Bojo glavom  pored gola Želje. Velika šansa za Igman. Muftić je ostao kao ukupan na liniji.

71. minut: Bojo je sada pretrčao Muftića i ubacio s linije, Kosorić spašava goste.

71. minut: Dvostruka izmjena kod Želje, izašli su Rustemović i Ovčina, u igri su Biber i Ćosić.

68. minut: Janketić napušta teren. On je prethodno ušao u igru 22. minuti umjesto povrijeđenog Pirića. Na travnjaku je Bojo. Janketić je na klupi bacio dres i market, očito nezadovoljan potezom Mulalića.

63. minut: Probili su domaći po desnoj strani, Janketić je pokušao pronaći Ramića u petercu, interveniše odbrana Želje. Ljut je Hebibović što ova lopta nije išla prema njemu.

62. minut: Boljević pogađa živi zid.

61. minut: Slobodnjak za Želju. Dobra pozicija.

55. minut: Čubrilo je s desne strane, iskosa, šutirao direktno prema golu, ali lopta ide pored gola.

54. minut: Prekršaj Ovčine nad Hebibovićem.

49. minut: Ponovo opasno pred Željinim golom. Janketić je pokušao pronaći Ramića, Kosorić interveniše.

46. minut: Janketić u šansi, šutirao je pored gola.

46. minut: Nastavljen je dvoboj.

Kraj prvog poluvremena.

45+3: Mekić šutira poslije centaršuta Galića, lopta ide izna gola.

45. minut: Kontra Želje poslije Igmanovog kornera. Boljević je osvojio veliki dio terena, ušao u šesnaesterac  Igmana, na kraju loše šutirao, kao da mu je ponestalo snage.

44. minut:  Prva prijetnja Igmana. Denković glavom, brani Muftić.

39. minut: Najbolja šansa za Plave. Sjajna akcija, Rustemović je odigrao na lijevu stranu za Drlju, ovaj centrirao, Boljević "s penala" šutirao glavom, a Ćeman sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

29. minut: Šansa za Boljevića. Centrirao je Drljo, Krpić propustio, Boljević nije najbolje zahvatio loptu. Otišla je pored gola Igmana.

28. minut: Prva javna opomena za Igman, Oremuš je upisan u bilježnicu. Propustit će naredni meč.

26. minut: Bašiću žuti zbog prigovora.

22. minut: Definitivno Pirić ne može nastaviti. Zamijenio ga je Janketić.

21. minut: Pirić je na travi, čini se da i dalje postoje posljedice udarca koji je pretrpio. Vjerovatno će morati van igre.

18. minut: Boljević u šesnaestercu Igmana, šutirao je, na kraju samo korner za Plave.

16. minut: Sada Čubrilo žestoko prema Boljeviću, prošao je samo s upozorenjem.

12. minut: Traže gosti igranje rukom Čubrila u šesnaestercu Igmana, sudija se ne oglašava i djeluje da je postupio ispravno.

10. minut: Selimović je zaradio direktan crveni karton. Neslavan debi ovog fudbalera u dresu Plavih.

8. minut: Žestok start Selimovića nad Pirićem. Pogodio je kopačkom u glavu mladog Pirića. Igraču Igmana ukazuje se pomoć. Kao da je ostao bez svijesti.

6. minut: Opasno pred golom Želje, lopta se odbijala na kraju došla do Bodula, koji snažno šutira, a Kosorić blokira glavom.

1. minut: Arbitar Halkić dao je znak za početak meča u Konjicu.

13:55 sati: Teren u Konjicu je natopljen kišom.

13:50 sati: Poštovani čitatelj portala Faktor, doborodošli na tekstualni prijenos utakmice Igman - Željezničar.