EHF Euro
TOK UTAKMICE / Španija - BiH 5:1
Futsaleri Bosne i Hercegovine poraženi su od Španije rezultatom 5:1 u susretu prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj.
22.01.2022. u 17:15

Tim koji s klupe predvodi Ivo Krezo do EURO-a je stigao kroz kvalifikacije i to sa stilom, osvojivši prvo mjesto u grupi. Na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta prvi put sudjeluje 16 timova.

Osim Španije, naša reprezentacija se nalazi u grupi sa Azerbejdžanom i Gruzijom.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

____________________________

40. minut: Kraj utakmice, Španija - BiH 5:1.

39. minut: Timeout za našu reprezentaciju.

38. minut: Sesar šutira ali golman Španije ponovo na pravom mjestu.

37. minut: Ortiz postiže svoj drugi pogodak. Španija vodi 5:1.

35. minut: Večeras fantastični Dujmović ponovo brani.

34. minut: Šest minuta do kraja susreta, bez većih dešavanja na terenu.

33. minut: Campos neprecizan.

30. minut: Odlična odbrana Dujmovića.

29. minut: Nešto bolja igra našeg tima.

27. minut: Šut Arnautovića, golman Španije na pravom mjestu.

26. minut: Dujmović ponovo brani, za sada prvo ime naše reprezentacije.

25. minut: Španci imaju incijativu na terenu.

23. minut: Radmilović šutira ali golman Španije sjajno brani.

21. minut: Kontranpad Španije, Ortiz postiže gol za 4:1.

21. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

20. minut: Poluvrijeme u Groningenu. Španija vodi sa 3:1.

20. minut: Timeout zatražio selektor Španije.

19. minut: Šut Ivankovića, lopta otišla pored gola.

19. minut: Nova intervencija Dujmovića, treba istaći da je on tek četvrti golman reprezentacije.

17. minut: Dvije odlične odbrane Dujmovića, međutim Španci dolaze do novog gola preko Lozana.

15. minut: Timeout zatražio selektor Krezo.

14. minut: Borja se nalazi u velikoj prilici, ali na našu sreću lopta odlazi pored gola.

12. minut: GOOOOOOL. Bošković pogađa za 2:1. Ovo je prvi historijski gol za našu reprezentaciju na velikim takmičenjima.

10. minut: Na polovini smo prvog dijela, Španija puno bolji rival.

10. minut: Španci pogađaju stativu.

9. minut: Greška Ivankovića, Španci vode 2:0. Strijelac Campos.

8. minut: Aladžić je imao najbolju šansu za našu reprezentaciju ali Borja na gol-linij zaustavlja loptu.

5. minut: Drugi pokušaj naše reprezentacije, Radmilović šutira sa distance.

4. minut: Dujmović ponovo sjajno brani.

3. minut: Gomez postiže gol za vodstvo Španije.

2. minut: Arnautović je šutao ali lopta odlazi pored gola Španije.

1. minut: Španci napadaju, ali Dujmović u dva navrata sjajno brani.

1. minut: Počeo je meč u Groningenu. Sretno momci!

17:23 sati: U toku je himna Bosne i Hercegovine.

17:21 sati: U drugoj utakmici ove grupe koja je bila na rasporedu od 15:30 Gruzija je pobijedila Azerbejdžan rezultatom 3:2.

17:19 sati:  Fede Vidal i Ivo Krezo, selektori obje reprezentacije, odabrali su početne postave za današnju utakmicu na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj.

BiH: Dujmović, Arnautović, S. Ivanković, Jelić i Kahvedžić. Na klupi su ostali: Bundavica, J. Sesar, Gašpar, Aladžić, Radmilović, Bošković, Pantić

ŠPANIJA: Didac Plana, Ortiz, Raul Gomez, Lozano i Mellado. Na klupi su ostali: Jesus Herrero, Borja, Esteban, Boyis, Camacho Perez, Cecilio, Chino, Raul Campos

17.15 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Španija - BiH.