20. kolo
TOK UTAKMICE / Široki Brijeg - Željezničar 2:0
Fudbaleri Širokog Brijega savladali su u Čitluku ekipu Željezničara u posljednjem meču 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.
26.02.2024. u 12:16

Podsjetimo, prvobitno je bilo planirano da ova dva tima snage odmjere jučer od 13 sati, ali je zbog natopljenog terena na stadionu Bare u Čitluku meč prolongiran.

Tekstualni prijenos ovog susreta pratili ste na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - -

Kraj susreta.

90. minut: GOOOOOOLLLLL. Rezervsita Mišić koristi grešku Drlje i potvrđuje pobjedu domaćih - 2:0.

85. minut: Haračić šutira pored gola, ostaje 1:0.

75. minut: Igra se na polovini Željezničara, Domaći žele do novog pogotka.

59. minut: GOOOOOOOLLLLLL. Marin je uposlio Kuprešaka koji pogađa za vodstvo Širokog Brijega.

56. minut: Žuti karton za Pranjića.

54. minut: Sjajan pokušaj sa distance Kuprešaka, ali Muftić ponovo na visini zadatka.

48. minut: Cavnić je nakon gužve u šesnaestercu Željezničara udario glavom u stativu. Ukazuje se pomoć fudbaleru gostujuće ekipe.

46. minut: Lukić je pokušao atraktivno "makazicama", ali lopta se od Selimovića odbila u korner.

46. minut: Nastavljen je duel.

Poluvrijeme, skromna fudbalska predstava u Čitluku.

38. minut: Žuti karton za Radinovića.

31. minut: Mirniji period igre, i dalje se čeka prvi ozbiljniji napad gostiju.

12. minut: Pranjić se provukao iza leđa odbrane Plavih, Muftić brani. Već u narednom napadu Mašić je šutirao, a Muftić sjajno brani.

6. minut: Bez uzbuđenja na otvaranju meča.

1. minut: Počeo je susret.

12:45 sati: Željezničar u gostima ove sezone još uvijek traži prve bodove (Plavi izgubili svih devet mečeva).

12:30 sati: Pravdu na Barama će danas dijeliti Josip Martinović iz Čapljine.

12:20 sati: Poznati su i sastavi za ovaj duel.

NK Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak.

FK Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Krpić, Hiroš, Drljo, Karić, Amoah, Selimović, Ovčina.

12:15 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Široki Brijeg - Željezničar.