Liga nacija
TOK UTAKMICE / Rumunija - BiH 4:1
Fudbalska reprezentacija Rumunije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Bukureštu sa 4:1 u posljednjem kolu B Lige nacija.
26.09.2022. u 20:27

U drugom susretu ove grupe Finska je u Podgorici savladala Crnu Goru sa 2:0, te ovogodišnje izdanje Lige nacija završila na drugom mjestu sa osam bodova.

Crna Gora je na trećem mjestu sa sedam bodova, koliko ima i posljednja Rumunija, ali Crnogorci imaju bolji međusobni omjer.

Tako da će Rumunija uprkos ubjedljivoj pobjedi večeras naredno izdanje Lige nacija igrati u C Ligi.

Tekstualni prijenos utakmice Rumunija - BiH pratili ste na portalu Faktor.ba.

- - - - - - - - - - - - - -

Kraj susreta u Bukureštu. Rumunija je savladala BiH sa 4:1.

86. minut: Puscas pogađa za 4:1, totalni raspad naše reprezentacije.

83. minut: Domaći ponovo pokušavaju, ali Vasilj brani.

79. minut: Rumunija ponovo povećava prednost, šteta...

77. minut: GOOOOOOOLLLL. Džeko smanjuje prednost Rumunije.

73. minut: Rumunija povećava prednost. Puscas pogađa za 2:0.

70. minut: Džeko ulazi umjesto Šarića.

61. minut: Ćivić izlazi iz igre zbog povrede, umjesto njega na terenu je Kolašinac.

59. minut: Prevljak šutira, Radu brani. Zmajevi su moglo do izjednačenja...

56. minut: U drugom susretu ove grupe Finska vodi protiv Crne Gore sa 2:0, što znači da Rumunija po trenutnom poretku seli u niži rang Lige nacija.

55. minut: 10 minuta igre u drugom poluvremenu, Rumunija bez prilike u nastavku.

51. minut: Duljević pokušava, lopta odlazi preko gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Dvostruka izmjena u našoj reprezentaciji. Duljević umjesto Miličevića, Danilović umjesto Cimirota.

Kraj prvog dijela.

45. minut: Tri minute sudijske nadoknade.

44. minut: U ovim trenucima Rumunija ide po po 2:0. Man je šutirao, lopta odlazi pored gola. Rumuni nastavljaju napadati.

41. minuti: Domaćin je mogao povećati prednost. Ispala je naša odbrana, ali Saničanin je uspio da se vrati i spasi čist pogodak.

37. minut: Rumunija dolazi do vodstva. Man je pogodio mrežu Vasilja. Gol je priznat nakon konsultacije iz VAR sobe.

33. minut: Šarić je šutirao, lopta se odbila od Demirovića ali Radu na mjestu, ostaje 0:0.

29. minut: Šerbečić pokušava nakon kornera, ali je slabo zahvatio loptu.

26. minut: Man šutira, lopta odlazi pored desne stative naše reprezentacije.

25. minut: Kovačević izlazi zbog povrede, umjesto njega na terenu je Saničanin.

17. minut: Prva prilika za Zmajeve na večerašnjem susretu. Kovačević je glavom pokušao nakon kornera, ali je lopta otišla preko gola.

11. minut: Prvi ozbiljniji napad Rumunije, lopta odlazi preko gola Vasilja.

VEZANI TEKST - Rumunski huligani bacali pirotehniku prema našim navijačima, intervenisala policija

1. minut: Problemi na tribini od prvog sudijskog zvižduka. Zahvaljujući intervenciji policije sve se brzo riješilo.

1. minut: Počeo je susret. Sretno Zmajevi!

20:42 sati: Teren nije u baš dobrom stanju, nadamo se da neće imati uticaj na igru.

20:40 sati: Sve je spremno za početak meča.

20:38 sati: Himna Jedna si jedina se ori na stadionu u Bukureštu. Zmajevi će i na ovom susretu imati veliku podršku sa tribina.

20:37 sati: Posebna večer za Smaila Prevljaka. Večeras će po prvi put na ruci nositi kapitensku traku.

20:37 sati: Igrači izlaze na teren.

20:35 sati: Susret će suditi turski arbitri Halil Umut Meler, Cevdet Komurcuoglu i Ibrahim Çaglar Uyarcan. Četvrti sudija je također Turčin Yasar Kemal Ugurlu.

20:34 sati: Prve minute u dresu s nacionalnim grbom upisat će Besim Šerbečić i Dario Šarić.

20:33 sati: Poznati su sastavi:

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Ćivić, Miličević, Kovačević, Šerbečić, Gojak, Cimirot, Šarić, Demirović, Prevljak, Dedić.

Rumunija: Radu, Ratlu, Rus, Burca, Bancu, Marin, Olaru, Sorescu, Stanciu, Man i Alibec.

20:32 sati: Na tabeli grupe B3 UEFA Lige nacija Bosna i Hercegovina je na prvom mjestu sa 11 bodova, ispred Crne Gore sa 7, Finske sa 5, te Rumunije koja je osvojila 4 boda.

20:31 sati: Miralem Pjanić nije s ostatkom tima zbog žutih kartona, a još trojica fudbalera koji su počeli meč protiv Crne Gore nisu na spisku pozvanih igrača (Dennis Hadžikadunić, Miroslav Stevanović, Amir Hadžiahmetović).

20:30 sati: U posljednjem susretu u okviru ovog ciklusa UEFA Lige nacija odigranom na Bilinom polju u Zenici 7. juna ove godine Zmajevi su slavili rezultatom 1:0 golom Smaila Prevljaka u 68. minuti.

20:29 sati: Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Rumunije do sada su odigrale pet međusobnih susreta. Četiri su bila u okviru kvalifikacija za Evropska prvenstva gdje su Rumuni ostvarili tri pobjede, dok je Bosna i Hercegovina trijumfovala jednom.

20:28 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Rumunija - BiH.