PLBiH, 2. kolo
TOK UTAKMICE / Posušje - Široki Brijeg 1:2
Fudbaleri Posušja i Širokog Brijega na Mokrom docu su odigrali prvi susret 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegvoine u fudbalu.
04.08.2023. u 20:45

Bio je ovo historijski meč za domaće koji su prvi put na svom stadionu igrali meč pod svjetlošću reflektora, ali su feštu pokvarili gosti koji su slavili sa 2:1.

Tekstualni prijenos utakmice Posušje - Široki Brijeg mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

90. minut: Kraj na Mokrom docu, gosti su slavili sa 2:1.

90. minut: Posušje traži penal, ali Bandić se nije oglasio.

88. minut: GOOOOOLLLLLLL! Chinedu je pogodio za 1:2.

85. minut: Penal za Široki Brijeg! Krišto je igrao rukom, a Bandić pokazao na bijelu tačku.

84. minut: Boban glavom šutira preko gola.

71. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL! Dominik Begić je pogodio glavom za izjednačenje.

59. minut: Čarke na terenu. Dadić je brutalno faulirao jednog igrača Posušja, što je izazvalo reakciju domaćih igrača.

54. minut: Sada je u dobroj prilici Boban, ali je šutirao preko gola.

48. minut: Kamenar šutira pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Posušju.

44. minut: Zvonimir Begić je propustio sjajnu priliku za izjednačenje. Na ubacivanje sa lijeve strane glavom je šutirao preko gola.

33. minut: GOOOOLLLLLLL! Široki Brijeg vodi golom Lukića. Pet igrača Posušja oklijevalo je, što je igrač Širokog Brijega iskoristio i sa vrha šesnaesterca pogodio je lijevu ugao domaćeg gola.

27. minut: Sada i domaći traži penal, ali opet se Bandić nije oglasio. Lopta je pogodila u ruku Šaravanju, ali arbitar iz Gruda procijenio je da to nije penal.

26. minut: Sjajna atmosfera na Mokrom docu, nedostaju samo golovi.

24. minut: Kpan je pao u šesnaesterca, ali sudija Bandić samo je odmahnuo rukom.

9. minut: Dominik Begić pokušava sa desne strane, ali nije pogodio okvir gola gostiju iz Širokog Brijega.

3. minut: Sada prijeti i Boban, ali opet brani golman gostiju.

1. minut: U 34. sekundi prva prilika za domaće, ali je udarac Brkovića odbranio Tomić.

1. minut: Počeo je meč na Mokrom docu.

20:52 sati: Tribine stadiona u Posušju dobrano su popunjenje i sigurno je da nas očekuje fudbalski spektakl.

20.45 sati: Poštovani čitatelji Faktora dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Posušje - Široki Brijeg.