PLBiH, 31. kolo
TOK UTAKMICE / Posušje - Borac 1:0
Fudbaleri Borca poraženi su na gostovanju kod Posušja u jedinom nedjeljnom meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
14.05.2023. u 16:15

Banjalučanima je bio dovoljan bod za ovjeru druge pozicije, a trener Vinko Marinović izmiješao je karte. Na teren je poslao ekipu u kojoj su četiri igrača do 21 godine, na klupi su ostali Mrkaić i Vojnović, najboljeg igrača, Ninkovića, nema ni u zapisniku, baš kao ni Subića i Piščevića... Što bi se reklo, bez pola tima.

Posušje: Kukić, Milanović, Bešlić, Roca, Krišto, Horić, Lučić, Z. Begić, Dadić, Rozić, Boban.

Borac: Ćetković, Pišek, Lagundžić, Lazić, Šušić, Račić, Predragović, Tatar, Blagaić, Kulašin, Lukić.

Tekstualni prijenos utakmice sa Mokrog doca mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

90. minut: Kraj na Mokrom docu, Posušje je slavilo sa 1:0.

86. minut: Borac nema ideje, sve je bliže porazu na Mokrom docu.

72. minut: GOOOOOOLLLLLLLLLL! Posušje vodi, strijelac je Brković. Katastrofalnu grešku napravio je Enver Kulašin, koji je u p0okušaju da izbije loptu dodao Brkoviću, a ovaj matirao danas odličnog Ćetkovića.

70. minut: Nakon dugo vremena prilika i za Borac, ali Blagaić šutira pored gola.

53. minut: Ista slika i u nastavku, Ćetković brani pokušaj Roce.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, golman Borca spašavao je goste u prvom dijelu.

41. minut: Golman Borca zaustavlja i pokušaj Milanovića iz slobodnjaka.

38. minut: Još jedna parada Ćetkovića i fenomenalna odbrana nakon udarca Begića.

35. minut: Domaći traže penal, ali sudija Musić pokazuje na korner.

29. minut: Još jedan pokušaj igrača Posušja, ali Ćetković brani i udarac Bešlića.

20. minut: Opasno je sada pred golom Posušja, no Kulašin šutira pored gola.

15. minut: Još jedna dobra prilika za Posušje. Opet prijeti Rozić, ali sada Ćetković brani.

13. minut: Sada prijeti i Posušje, ali udarac Rozića ide pored gola.

9. minut: Dobra prilika za Borac, ali Kukić brani udarac Lukića.

6. minut: Pet minuta igre je iza nas, nema većih uzbuđenja.

1. minut: Počela je utakmica na stadionu Mokri dolac.

17:00 sati: Kasnit će početak meča u Posušju.

16:53 sati: Banjalučani žele sezonu završiti na drugoj poziciji, a uz to navijaju da Kup BiH osvoji Zrinjski, kako bi u UEFA Konferencijskoj ligi predkočili prvu prepreku i bez borbe se plasirali u drugo pretkolo.