PLBiH
TOK UTAKMICE / Olimpik - Sloboda 2:0 / Zaslužena pobjeda Vukova, Golubović odbranio penal
Olimpik je pobijedio Slobodu u posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH.
08.03.2021. u 13:05

Najmlađi sarajevski premijerligaš slavio je rezultatom 2:0.

Olimpik: Hadžić, Horić, Bajraktarević, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Cruz, Lekanić, Handžić

Sloboda: Golubović, Salihović, Avdić, Jusić, Islamović, Kurtalić, Predragović, Osmić, Husejinović, Dž. Beganović, Mišković

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba,.

________________________________________________

Kraj susreta na Koševu. Pobjeda Olimpika rezultatom 2:0.

90. minut: Tri minute dodatnog vremena.

85. minut: Konačno je i Sloboda zaprijetila. Alić je ostavio loptu za Resića, a ovaj šutira pored gola.

80. minut: Deset minuta do kraja meča, Olimpik pred pobjedom.

73. minut: Mujagić napustio travnjak kod Slobode, a ušao Resić, dok je Kadrič zamijenio Kurtalića.

69. minut: Cruz je odigrao povratnu loptu za Bajraktarevića, ovaj šutira, ali Golubović je ponovo na nivou. On je glavni krivac zašto Olimpik nije postigao gol više.

62. minut: Topovski udarac Bajraktarevića zaustavlja stativa.

56. minut: Osmanović je preuzeo odgovornost, ali je golman Slobode odbranio njegov udarac sa bijele tačke. Drugi je ovo penal koji ovog proljeća brani golman Slobode.

55. minut: Mujagić je skrivio penal.

54. minut: GOOOOOL. Olimpik vodi 2:0. Handžić je strijelac. Sjajna je to akcija bila. Probio je Olimpik po desnoj srani, odigan je povratni pas za Bajraktarevića koji šutira u blok, a lopta se odbija do Handžića koji trese mrežu.

51. minut: Mišković je izašao, ušao Alić.

46. minut: Marković i Mujagić od starta drugog dijela na terenu, a u svlačionici su ostali Salihović i Predragović.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Još dvije minute nadoknade u prvom dijelu.

37. minut: Konačno smislena akcija Slobode. Mišković je proigrao Beganovića u šesnaestercu, ali ovaj slabo šutira i lopta ide pored gola.

28. minut: Čurjurić šutira mlako, direktno u Golubovića.

27. minut: Beganović se žali na povredu, ali čini se da će moći nastaviti susret.

18. minut: Dobar centaršut Islamovića, Perišić izbacuje u korner.

13. minut: Žuti karton za Beganovića zbog prigovora.

6. minut: GOOOOL. Olimpik vodi. Glavom je pogodio Gavrić. Spavala je odbrana Slobode poslije centaršuta Čurjurića, Gavrić je to iskoristio i pogodio za prednost Vukova.

4. minut: Udarac Bajraktarevića sa distance pored gola Golubovića.

1. minut: Arbitar Gigović dao je znak za početak meča.

13:55 sati: Na utakmici se nalazi i selektor fudbalske A reprezentacije  BiH Ivaylo Petev.

13:48 sati: Sloboda je ove sezone u 10 gostujućih utakmica osvojila pet bodova. Tuzlaci su ostvarili jednu pobjedu, dva remija i sedam poraza.

13:45 sati - Prvi ovosezonski duel pripao je Slobodi rezultatom 2:0.