TOK UTAKMICE/ Igman - Sarajevo 1:2
Sarajevo je savladalo Igman u prvom duelu nedjeljnog programa 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
22.10.2023. u 12:27

Završilo je 2:1 za Bordo tim. Konjičani su upisali sedmi vezani poraz, Sarajevo sedmu pobjedu u sezoni.

Igman: Ćeman, Bešagić, Hebibović, Bodul, Čubrilo, Sipović, Đorić, Dupovac, Pirić, Ramić

Sarajevo: Rogić, Beganović, Đuričković, Soldo, Radović, Julardžija, Buljubašić, Avramovski, Anđušić, Hasić, Oliveira

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

89. minut: GOOOOOOL. Sarajevo ponovo vodi. Mulalić je ubacio iz kornera, Radović se sjajno snašao, uklizavanjem stigao do lopte, koja je nekao završila u mreži. Moguće je i da se radi o autogolu Buturovića.

86. minut: Mulalić na terenu umjesto Hasića.

84. minut: Dobra šansa za Sarajevo, zakomplikovao je Ziljkić, njegov udarac je izblokirao Đorić.

82. minut: Velika šansa za Igman. Janketić je ukrao loptu na sredini terena, odigrao za Denkovića, ali ovaj, po ko zna koji put neprecizno šutira.

81. minut: Buturović i Ahmetović u igri, teren napuštaju Bodul i Ramić.

81. minut: Centaršut Mešića, kasni Ramić.

77. minut: Žuti karton za Buljubašića.

74. minut: Đorić ruši Ziljkića, zaradio je žuti karton, ali i spriječio veliku šansu za goste.

70. minut: Janketić u igri umjesto Hebibovića.

67. minut: Čataković mijenja Julardžiju. To će značiti i neke rokade na travnjaku.

64. minut: Denković prijeti, gađao je suprotni ugao, lopta je nekoga pogodila. Korner za Igman.

61. minut: Bojo mijenja Bešagića, a umjesto Pirića na terenu je Mešić.

59. minut: Izlazi Avramovski, u igri je Ziljkić.

58. minut: Velika prilika za Sarajevo, Anđušić oči u oči s Ćemanom, golman Igmana brani nogom.

57. minut: Sjajno Đuričković zaustavlja Ramića. Prekinuta kontra Igmana.

55. minut: Udarac Hasića iz slobodnjaka, prebacio je živi zid, ali Ćeman boksuje.

54. minut: Požutio je Dupovac. Slobodan udarac za Sarajevo.

48. minut: Šansa za goste. Pada Anđušić, nije uspio šutirati. Tražili su igrači Sarajeva penal, sudija se nije oglasio.

46. minut: Nastavljen je duel.

Kraj prvog dijela.

45+1:  Zatresla se mreža Sarajeva, ali signaliziran je ofsajd.

45. minut: Žuti karton za Beganovića nakon prekršaja nad Denkovićem. Beganović će propustiti naredni meč Sarajeva.

36. minut: Velika prilika za Oliveiru, brani Ćeman.

30. minut: GOOOOOOOL.  Igman je poravnao. Bodul je strijelac. Šutirao je s distance, lopta je zakačila jednog igrača Sarajeva, Rogić je bio na lopti, ali nešto slabije intervenisao.

28. minut: Ramić pada nakon duela s Đuričkovićem, domaći traže penal, sudija Kazlagić se nije oglasio. Ljut kao ris je Edis Mulalić, trener domaćih. Zaradio je i žuti karton zbog prigovora.

24. minut: Hasić slabijom, desnom nogom, šutira preko gola Igmana.

19. minut: Sijeva u Konjicu na sve strane. Prvo je šansu za poravnanje imao Denković, odbranio je Rogić. Na drugoj strani prilika za goste, centrirao je Radović, Anđušić probao glavom - pravo u Ćemana.

18. minut: Sjajan prodor Oliveire, prošetao se odbranom domaćih, ušao u šesnaesterac, ali na kraju njegov udarac odlazi malo pored stative.

14. minut: GOOOOOOOOL. Vodi Sarajevo. Bordo tim je stigao do pogotka iz prve šanse. Hasić je poslao pas prema Anđušiću, ovaj sjajno primio loptu i odlično se snašao, za drugi gol u sezoni.

11. minut: Beganović je imao mnogo prostora na desnoj strani, ušao je u šesnaesterac, pokušao ubaciti, ali je izblokiran.

7. minut: Javna opomena za Bešagića.

6. minut: Denković je šutirao nakon duplog pasa s Ramićem, lopta ide pored gola. Prva velika šansa na meču.

5. minut: Denković je ušao u šesnaesterac, nije se uspio probiti, završio je na zemlji, a lopta u rukama Rogića.

1. minut: Počela je utakmica u Konjicu.