Liga prvaka
TOK UTAKMICE: Celtic - Sarajevo 2:1
Škoti su i prvom meču slavili sa 3:1 i zasluženo idu dalje
17.07.2019. u 20:02

Fudbaleri Sarajeva poraženi su večeras na Celtic Parku u Glasgowu od Celtica sa 1:2 u revanš meču 1. pretkola Lige prvaka.

Škoti su u ovom meču branili prednost od 3:1 iz prvog meča odigranog prošle sedmice na Koševu.

Celtic će u 2. pretkolu igrati protiv Nomme Kalju iz Estonije, dok će Sarajevo takmičenje nastaviti u 3. pretkolu UEFA Evropske lige.

Tekstualni prijenos meča iz Glasgowa mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Sastavi

CELTIC: Bain, Šimunović, Bitton, Brown, Morgan, Christie, Edouard, Bolingoli, Ajer, C. McGregor, Forrest.

SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Rahmanović, Velkoski, Milanović, Oremuš, Tatar, Ahmetović

Utakmicu je sudio Alain Durieux iz Luksemburga.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

90. minut. KRAJ! Celtic je slavio 2:1.

83. minuti: Umjesto Rahmanovića ušao je Guzina.

76. minut: GOL! Celtic ponovo vodi, a strijelac je bio Callum McGregor. Ovaj put ništa nije mogao ni sjajni Kovačević.

75. minut: Ponovo je sjajan na golu Kovačević.

74. minut: Požutio je i Šerbečić.

72. minut: Druga izmjena Sarajeva. Izlazi Tatar, a ulazi Đokanović.

71. minut: Navijači Sarajeva znali su proslaviti pogodak Tatara.

69. minut: Pokušao je Forrest, ali Kovačević ponovo brani. Sjajno izdanje reprezentativca BiH!

63. minut: GOOOOOOLLLLLL! Benjamin Tatar je izjednačio na 1:1. Nakon  sjajne asistencije Rahmanovića, Tatar je pogodio za 1:1.

60. minut: Musemić pravu izmjenu. Izlazi Milanović, a ulazi Šišić.

58. minut: Žuti karton dobio je i Slobodan Milanović.

49. minut: Pokušao je i Šimunović nakon kornera, ali Kovačević ponovo brani.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Bordo momci.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Celtic vodi 1:0.

42. minut: Tatar je zbog preoštrog starta dobio žuti karton.

39. minut: Požutio je Oremuš.

36. minut: Kovačević brani i pokušaj Edouarda.

33. minut: Ponovo je Sarajevo moglo zaprijetiti iz kontre, ali je Tatar pokušao sa 40-ak metara lobovati domaćeg golmana i nije bio precizan.

30. minut: Sarajevo je moglo uzvratiti, ali su Bordo momci u završnici upropastili sjajnu kontru.

26. minut: GOL. Celtic vodi 1:0, a strijelac je Ryan Christie.

25. minut: McGregor je šutirao sa vrha šesnaestrca, ali Kovačević je još jednom na mjestu.

20. minut: Jozo Šimunović u posljednjem momentu interveniše i "presjeca" lopta koja je bila namijenjena Ahmetoviću.

13. minut: Bolingoli je pokušao sa dvadesetak metara, ali Kovačević brani.

11. minuti: Pogledajte još jednom detalj iz 2. minute i procijenite da li je Ahmetović bio u nedozvoljenoj poziciji.

8. minut: Pokušao je Ahmetović sa distance, ali lopta odlazi pored gola.

5. minut: Celtic preuzeo kontrolu sredine terena, imao je jedan i korner, ali promjene rezultata nema.

2. minut: Ahmetović je postigao gol, ali su sudije iz Luksemburga poništile gol, jer je napadač Sarajeva bio u nedozvoljenoj poziciji.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno Bordo momci!

20.40. sati: Manja grupa navijača Sarajeva zauzela je svoje mjesto na tribinama kultnog stadiona u Glasgowu. Svaka čast momci!

20.30 sati: Do početka meča u Glasgowu ostalo je još 15 minuta. Prisjetimo se kako je Mirko Oremuš zatresao mrežu Celtica u prvom meču na Koševu.

20.20 sati: Bordo tim je na zagrijavanju, a trener Husref Musemić djeluje raspoloženo pred večerašnji meč.

20.17 sati: Podršku će imati i Sarajevo. Na tribinama će biti i dobitnici nagradne igre "Vodimo te u Evropu", Filip i Jan Prusina, koji su u Glasgowu gosti Sarajeva.

20.05 sati: Celtic Park u Glasgowu je još jučer bio rasprodat, tako je ispunjen prvi preduvjet za spektakl.

20.00 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice prvog pretkola Lige prvaka između Celtica i Sarajeva.