Bitka za EURO
TOK UTAKMICE/ BiH - Luksemburg 0:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Luksemburga u meču 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
20.06.2023. u 19:32

Zmajevima je pobjeda bila imperativ, s obzirom da su vezali dva gostujuća poraza (Slovačka i Portugal), a ovim kiksom dodatno su umanjili šanse za plasman na EURO.

Kako je Faktor i najavio za BiH će protiv Luksemburga igrati: Šehić, Dedić, Saničanin, Barišić, Kolašinac, Cimirot, Pjanić, Tahirović, Stevanović, Kodro, Džeko.

Luc Holtz, selektor Luksemburga, na teren će poslati ovaj sastav: Moris, Olesen, Chanot, Mahmutović, Jans, Martins, Barreiro, Bohnert, Sinani, Curci i Borges Sanches.

Utakmicu je sudio Gal Leibovitz iz Izraela.

___________________

90. minut: Kraj! Luksemburg je savladao Zmajeve na Bilinom polju sa 2:0.

90. minut: Hamulić je u prilici, ali brani golman Luksemburga.

90. minut: Igrat će se osam minuta sudijske nadoknade.

87. minut: Čarke na terenu, ali sreća sve se završilo na verbalnom orkršaju Prevljaka i Mahmutovića.

78. minut: Sada navijači prozivaju i predsjednika FSBiH Vicu Zeljkovića. Tjeraju i njega...

77. minut: Sa tribina se ori "Faruk odlazi" što je jasna poruka šta navijači misle o selektoru Hadžibegiću.

74. minut: GOL! Luksemburg je udvostručio prednost. Još jedna greška zadnje linije bh. tima, do lopte dolazi Sinani i matira istrčalog Šehića.

71. minut: Hadžibegić sve karte baca u napad. Ušli su Prevljak i Menalo, a izašli su Stevanović i Cimirot. Sada igramo sa tri napadača - Džeko, Prevljak i Hamulić.

62. minut: Opasno je pred golom BiH, ali su Luksemburžani bili brzopleti i lopta dolazi do Šehića.

56. minut: Hadžiahmetović je promašio penal, šutirao je visoko preko gola!

53. minut: VAR je odlučio - penal za BiH!

53. minut: Džeko je srušen u kaznenom prostoru, Zmajevi traže penal, čeka se VAR.

50. minut: Stevanović je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola.

47. minut: Stopostotna prilika za goste. Opet griješi Barišić, ali ovaj put Šehić brani udarac Barreira.

46. minut: Dvije izmjene napravio je Hadžibegić na startu drugog dijela. U igri su Hamulić i Hadžiahmetović, a izašli su Kodro i Tahirović.

45. minut: Poluvrijeme u Zenici, zvižduci za Zmajeve.

45. minut: Zmajevi su bezidejni, a ako žele izbjeći poraz morat će u nastavku biti na znatno višem nivou.

30. minut: Sudija Leibovitz označio je time-out kako bi se igrači osvježili.

20. minut: Pokušao je Džeko glavom nakon ubacivanja Pjanića, ali golman Moris je uspio odbraniti njegov udarac.

18. minut: Još jedna velika prilika za BiH. Stevanović je glavom loptu spustio za Kodru koji sa nekoliko metara nije uspio zatresti mrežu - pogodio je stativu.

13. minut: Zaprijetili su i Zmajevi. Nakon kornera kojeg je izveo Pjanić najviši u skoku je Kodro, koji glavom šutira pored gola.

4. minut: GOL! Hladan tuš na Bilinom polju, Luksemburg je poveo! Grešku Barišića iskoristio je Yvandro Borges Sanches, prevario je Šehića i pogodio za 0:1!

3. minut: Amar Dedić je nanizao nekoliko igrača Luksemburga, ali je gostujuća odbrana u kaznenom prostoru uspjela zaustaviti našeg desnog beka.

1. minut: Počeo je meč na Bilinom polju, sretno Zmajevi!

20:30 sati: Tribine Bilinog polja se pune, a sada je već izvjesno da će Zmajevi imati veliku podršku protiv Luksemburga.

20:15 sati: Bosna i Hercegovine i Luksemburg do sada su odigrali sedam međusobnih susreta, a na svih sedam slavila je naša reprezentacija (OVDJE čitajte opširnije)

20:00 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola kvalifikacija za EURO 2024 između BiH i Luksemburga.