TOK UTAKMICA / Sloboda - Velež 1:2, Mladost - Krupa 1:0
Takmičenje u PLBiH nastavljeno je danas utakmicama 22. kola. Mladost je u prvom susret s 1:0 savladala Krupu, dok od 17 sati svoj duel igraju Sloboda i Velež. Dešavanja sa Tušnja pratite u tekstualnom prijenosu na portalu Faktor.
13.03.2021. u 13:46

Kraj utakmice na Tušnju, Velež je stigao do prve pobjede na Tušnju otkako se igra PLBiH.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

87. minut: Finiš je utakmice na Tušnju.

80. minut: Još jedan crveni karton za domaćina, Salihović je isključen!

79. minut: Drugi žuti karton za Jusića, Sloboda je ostala sa deset igrača.

76. minut: GOL GOL GOL! Georgijević je pogodio za novo vodstvo Veleža!

74. minut: Velež nešto ofanzivniji poslije mirnijeg perioda igre.

65. minut: Izmjena u redovima Slobode, Husejinovića je zamijenio Mišković.

58. minut: Husejinović šutira pored gola Veleža.

52. minut: Golubović sada brani odličan šut Georgijevića.

51. minut: Velika prilika za Husejinovića poslije odličnog ispucavanja Golubovića, Kjosevski je odbranio.

46. minut: Sabrija Topalović iz Zenice označio je početka drugog poluvremena u Tuzli.

Kraj prvog poluvremena na Tušnju. Crveno-crni su u finišu prvih 45 minuta izjednačili na 1:1.

45.+1: Golubović dobar šut Cvijanovića skreće u korner.

45. minut: Minuta sudijske nadoknade.

44. minut: Odlično se Maksimović oslobodio Ovčine i potom loptu pospremio u bližio ugao gola Vedrana Kjosevskog.

44. minut: GOL GOL GOL! Sloboda je izjednačila preko Maksimovića!

42. minut: Anđušić je uhvatio volej poslije ubačaja Vehabovića, no lopta je otišla pored lijeve stative Slobodinog gola.

41. minut: Prvo poluvrijeme ušlo je u finiš. Prema dosad viđenom Velež zasluženo vodi s 0:1.

36. minut: Ćosić je spriječio opasno dodavanje Husejinovića.

34. minut: Pezer šutira visoko preko gola sa ivice šesnaesterca poslije dobre povratne lopte Dženisa Beganovića.

25. minut: Anđušić šutirao pored gola, iako je imao slobodnog Cvijanovića.

22. minut: GOL GOL GOL! Cvijanović je pogodio sa bijele tačke. Imao je i sreće, lopta je prošla ispod Golubovića.

21. minut: Penal za Velež, Jusić je igrao rukom! Topalović mu je pokazao i žuti karton.

14. minut: Radovac je prvi igrač u notesu Sabrije Topalovića.

13. minut: Lopta poslije šuta Georgijevića završava u rukama Golubovića. Prvi udarac u okvir gola.

9. minut: Prva šansa na utakmici, Cvijanović je šutirao pored gola Golubovića.

7. minut: Bez ozbiljnijih prilika na samom početku duela starih rivala.

1. minut: Počeo je susret na stadionu Tušanj. Velež u dosadašnjih 17 gostovanja nikada nije pobijedio Slobodu u Tuzli, upisali su 14 poraza i tri remija.

16.30 sati - Poznati su sastavi Slobode i Veleža.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Husejnović, Salihović, Beganović, Islamović, Kurtalić, Maksimović, Avdić, Predragović, Pezer.

VELEŽ: Kjosevski, Radović, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Ovčina, Georgijević, Anđušić, Vehabović, Cheshmedjijev, Radovac.

Kraj utakmice u Doboju kod Kaknja, Mladost je savladala Krupu s 1:0. Ostanite uz nas za nešto više od pola sata počinje duel Slobode i Veleža.

90. minut: Počela je sudijska nadoknada.

88. minut: Utakmica ulazi u sami finiš, Mladost pred važnom pobjedom.

81. minut: Dedić briljira danas. Ponovo je pripremio odličnu šasnu za Hadžića, koji danas djeluje indisponirao u duelima sa Kolakom. U nastavku akcije golman Krupe brani šut Ćerimagića.

72. minut: Velić hvata udarac Eraka.

68. minut: Raspoloženi Dedić ovaj put proigrava Dejanovića, golman Krupe ponovo spriječava ono najgore.

59. minut: Hiroš nije najbolje prihvatio dobar pas Dedića, Kolak je pokupio loptu ispred njega.

55. minut: Dedić je odličnim proigravanjem uposlio Hadžića koji je u situaciji jedan na jedan sa Kolakom šutirao pored gola.

49. minut: Šansa za Mladost. Alić je šutirao u padu i ali Kolak brani.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme susreta.

Kraj prvog poluvremena u Doboju kod Kaknja. Poslije prvih 45 minuta Mladost vodi 1:0.

39. minut: Tempo igre je prilično opao nakon vodećeg gola Mladosti. Bliži se kraj prvog poluvremena.

33. minut: Trener Krupe Siniša Mrkobrada bio je primoran obaviti prvu izmjenu, Redžić je zamijenio Vukomanovića.

24. minut: GOL GOL GOL! Mladost vodi 1:0! Hiroš je šutirao s ivice kaznenog prostora, a lopta se od Makitana odbila u mrežu Krupe.

21. minut: Hadžić je ponovo bio u šansi, ali je bio i sebičan. Dedić je bio potpuno sam, ali mu nije asistirao.

16. minut: Hadžić je malo nedostajalo da kazni veliku grešku defanzive gostiju, no napadač Mladosti je šutirao preko gola.

5. minut: Velić brani šut Jelića iz slobodnog udarca.

3. minut: Domaćin prijeti već na startu utakmice, kapiten Mladosti Hiroš je šutirao s ivice kaznenog prostora iskosa, ali pravo u Kolaka.

1. minut: Počela je utakmica na MGM Farm Areni.

13.33 sati: Treneri dva tima već u odredili početne sastave za prvi susret 22. runde domaćeg šampionata.

MLADOST: Velić, Alić, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Jusić, Begić.

KRUPA: Kolak, Karišik, Makitan, Rakić, Jović, Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Mandić.

Pravdu u meču Mladosti i Krupe dijelit će Adis Mulahasanović iz Sarajeva.