Futsal i fudbal
TOK UTAKMICA / BiH - Rumunija 5:0, Sarajevo - Zrinjski 1:0
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala je Rumuniju sa visokih 5:0 i tako se po prvi put u historiji plasirala na EURO, dok je Sarajevo u posljednjem susret četvrtfinala Kupa BiH s 1:0 savladalo Zrinjski. Tekstualne prijenose oba susreta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
10.03.2021. u 17:56

Kraj utakmice na Koševu, Sarajevo je posljednji polufinalista Kupa BiH nakon što je s 1:0 savladalo Zrinjski.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

88. minut: Velika prilika za Dupovca nakon ubačaja Pejovića iz kornera, no ostaje 1:0.

87. minut: Varvodić brani udarac Velkoskog, korner je za Sarajevo.

80. minut: Finiš utakmice na Koševu, aktuelni prvak BiH i dalje vodi 1:0.

75. minut: Hebibović pogađa prečku iz slobodnjaka kojeg je prethodno izborio Handžić.

74. minut: Zrinjski je ostao s deset igrača. Gačić je isključen nakon što je srušio Handžića!

63. minut: Dosta sreće za Sarajevo, nesporazum Miličevića i Kovačevića prošao je nekaženjeno. Gosti će izvesti samo korner.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Sarajevo - Zrinjski.

Kraj utakmice u Zenici! BiH je savladala Rumuniju s 5:0 i osigurala plasman na EURO!

40. minut: GOL GOL GOL! Jelić je pogodio za 5:0! Handžić je asistirao.

40. minut: Posljednji minut utakmice!

38. minut: Ivo Krezo je pozvao minut odmora za našu selekciju.

37. minut: GOL GOL GOL! Kahvedžić je drugi golom večeras potvrdio historijski rezultat BiH. Sada je 4:0 za Zmajeve.

36. minut: Četiri minute BiH dijele od historijskog plasmana na Evropsko prvenstvo.

35. minut: Kapiten Rumuna Stoica ponovo u ulozi golmana, golman BiH još jednom dobro interveniše.

33. minut: Milanović je još jednom odlično intervenisao.

Kraj prvog poluvremena na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase". Nakon prvih 45 minuta Sarajevo protiv Zrinjskog vodi 1:0.

32. minut: Još jedan pokušaj s gola na gol, Stoica (koji igra s markerom u ulozi golmana) na ivici kaznenog prostora igrao je rukom, no sudije su procijenile da je sve bilo regularno, iako nisu bile najbolje pozicionirane.

31. minut: Milanović šutira s gola na gol, no prečka spašava Rumune. Šteta bi bio ovo itekako atraktivan pogodak.

43. minut: Finiš je prvog poluvremena u susretu Sarajeva i Zrinjskog, a Bordo tim je do prednosti stigao u 37. minuti golom Handžića.

30. minut: Bodrenje saigrača kakvo se rijetko viđa. Bh. reprezentativci nagrađuju svaki dobar potez svojih kolega na parketu.

29. minut: Odlična intervencija Milanovića... Ništa od prvog gola za Rumune večeras.

27. minut: Rumuniji loptu zaustavljaju na gol-liniji.

30. minut: Nakon početnih šansi, na Koševu dosta mirno, bez ozbiljnijih prilika.

26. minut: Sesar je bio u velikoj prilici, golman Rumunije je spriječio četvrti gol Zmajeva.

25. minut: GOL GOL GOL! Majstorija kapitena Radmilovića za 3:0! Pogodio je skoro iz "mrtvog ugla".

24. minut: Milanović brani udarac Rumuna.

21. minut: GOL GOL GOL! Kahvedžić je pogodio! BiH na pragu historijskog plasmana na EP! Bravo momci!!!

21. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice 4. kola kvalifikacija za EURO.

21. minut: Jakirović je primoran napraviti izmjenu. Zbog povrede izlazi Bilbija, u igri je Pušić.

13. minut: Zbog zdravstvenih problema Vinko Marinović večeras ne sjedi na klupi Sarajeva.

Kraj prvog poluvremena u susretu četvrtog kola kvalifikacija za EURO, BiH vodi 1:0 golom Ivankovića.

20. minut: Gostujući čuvar mreže sada brani šut Arnautovića.

19. minut: Kahvedžić je imao dobru priliku za reprezentaciju BiH. Rumunski golman je bio na vrhuncu zadatka.

5. minut: Prije pet minuta počeo je i posljednji četvrtfinalni susret Kupa BiH između Sarajeva i Zrinjskog. Sarajevo je u trećoj minuti zaprijetilo preko Mešanovića, ali njegov udarac sa 20ak metara odbranio ja Vardović. Dvije minute kasnije napadač Sarajeva šutira pored gola.

19. minut: Selektor BiH Ivo Krezo je pozvao minut odmora.

18. minut: GOOOOOOOOL! BiH vodi 1:0, Srđan Ivanković je pogodio!

17. minut: BiH ima četiri faula, Rumunija samo jedan.

17. minut: Rumunski selektor je pozvao time-out.

16. minut: Jedan od rumunskih igrača ostao je u hotelu zbog pozitivnog testa na koronavirus. Iako iz FS Rumunije nisu otkrili o kome se radi, uspoređujući sadašnji sastav i roster iz prošlog susreta jasno je da se radi o Ribeiru.

15. minut: Dobra defanzivna reakcija Ivankovića poslije izgubljene lopte na našoj polovini terena.

14. minut: Pantić šutira, rumunski golman siguran.

14. minut: Rumuni su u posljednjih par minuta nešto bolji i aktivniji na terenu zeničke dvorane.

13. minut: Kapiten gostiju Stoica je oprobao svoj šut, lopta odlazi pored gola.

12. minut: Korner za Rumuniju, sudija upozorava Radmilovića i Panzarua zbog koškanja.

11. minut: Rumunija je bila u prilici preko Valadaresa, koji je pokušao matirati našeg golmana skoro iz "mrtvog ugla".

10. minut: Dobar šut Arnautovića odlazi preko gola... BiH je za sada bolji tim na terenu dvorane "Husejin Smajlović".

8. minut: Jelić je napravio potez viška, koji ga je spriječio da uputi šut iz dobre pozicije.

7. minut: Rumuni dosta dobri u fazi odbrane, malo prostora ostavljaju reprezentativcima naše zemlje.

7. minut: Dobru kontru našeg tima osujetio je golman gostujuće reprezentacije. Radmilović je potom dobro reagovao u odbrani.

6. minut: Bošković je skrivio drugi prekršaj za našu selekciju.

6. minut: Šut Radmilovića slabijom lijevom nogom odlazi daleko pored gola Rumuna.

18:06 sati - Za sve one koje interesuje posljednji susret čestvrtfinala Kupa BiH izmešu Sarajeva i Zrinjskog, evo sastava:

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Oremuš, Hebibović, Mešanović, Miličević, Pejović, Đokanović, Handžić, Dupovac, Fanimo.
ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Bekić, Jakovljević, Enin, Filipović, Juranović, Tičinović, Bilbija.

5. minut: Udarac Boškovića izblokira, korner za BiH.

4. minut: Velika prilika za našu selekciju poslije akcije, Jelić je pogodio vanjski dio mreže.

3. minut: Prvi korner za BiH, no nismo to izveli na najbolji mogući način.

2. minut: Ivanković je pokušao, a Rumuni su uzvratili preko Oliveire. Oba udarca nisu došla do golmana...

1. minut: Počela je utakmica u Zenici, prvi s centra krenuli su Rumuni. Sretno Zmajevi!

17.58 sati - Zmajevi imaju priliku pobjedom da se po prvi put u historiji plasira na Evropsko prvenstvo.

17.57 sati - Sada je na redu himna naše domovine.

17.56 sati - U toku je intoniranje rumunske himne.