Preokret Italije
Stopostotni: Džekin saigrač iz Rome "slomio" Armeniju i pomogao Zmajevima
Dvostruki strijelac za Azzurre bio je Belotti, dok je za domaće pogodio Karapetyan, koji je dobio i crveni karton
05.09.2019. u 19:51

Fudbalska reprezentacija Italije ostvarila je i petu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine iz isto toliko utakmica.

Azzurri su nakon preokreta slavili gostujuću pobjedu protiv Armenije rezultatom 3:1 i tako pomogli i Zmajevima koji će kod istog rivala gostovati u nedjelju i protiv kojeg će voditi borbu za drugo mjesto u grupi.

Domaći su poveli u 11. minuti golom Alexandera Karapetyana, a isti igrač je do kraja poluvremena dobio crveni karton (dva žuta), te će propustiti i duel protiv BiH.

U međuvremenu izjednačio je Belotti u 28. minuti.

Žilavi Armenci su sa igračem manje odolijevali napadima Italijana sve do 77. minuta kada je rezervista Lorenzo Pellegrini, saigrač našeg Edina Džeke u Romi, pogodio za 1:2.

Tri minute kasnije Belotti je drugim golom riješio pitanje pobjednika.