Prva liga FBiH
Sloboda razbila Jedinstvo, hat-trick Dilavera, Čelik se spasio u 98. minuti
Utakmicama u Tuzli i Zenici kompletiran je današnji program drugog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
19.08.2023. u 22:01

Sloboda je na Tušnju razbila bihaćko Jedinstvo rezultatom 4:0 i upisala drugu pobjedu na startu sezone. Već nakon prvog dijela igre Tuzlaci su imali dva gola viška. Povela je Sloboda golom Dilavera u 23. minuti, a na 2:0 povisio je Kalesić.

U nastavku je Sloboda preko Dilavera postigla još dva pogotka, a napadač Slobode kompletirao je hat-trick.

Čelik je na Bilinom polju remizirao s Radnikom iz Hadžića rezultatom 1:1, a Zeničani su izbjegli poraz u osmoj minuti nadoknade.

Poveli su gosti. Oputa je glavom poslije kornera u 51. minuti zatresao mrežu domaćeg tima.

Mnogo tenzija viđeno je u nastavku, Čelik je očajnički pokušavao doći do izjednačenja, a u tome su Zeničani uspjeli duboko u sudijskoj nadoknadi kada se iskusni Isaković najbolje snašao pred golom Radnika.