PLBiH, 2. kolo
Široki Brijeg savladao Posušje u historijskom meču na Mokrom docu
Fudbaleri Širokog Brijega slavili su protiv Posušja u komšijskom derbiju na otvaranju 2. kola Premijer lige BiH.
04.08.2023. u 22:51

Na kraju je završeno 1:2, a bio je to historijski meč, prvi koji je pod svjetlošću reflektora odigran na stadionu Mokri dolac.

U sjajnoj atmosferi domaći su bolje otvorili utakmicu i imali nekoliko dobrih prilika, ali su se prvi radovali gosti.

Odbrana Posušja oklijevala je da uđe u duel sa Danijelom Lukićem, a on se odlučio za udarac sa vrha šesnaesterca i od lijevu stativu pogodio je mrežu golmana Kolića.

Domaći su do izjednačenja mogli u 44. minuti. Na ubacivanje sa lijeve strane Zvonimir Begić je glavom šutirao preko gola.

U nastavku meča bolje su ušli domaći, a prilike za izjednačenje propustili su Kamenar i Boban. Ipak, Posušje je izjednačilo u 71. minuti. Veznjak Tomislav Tomić nije ispratio Dominika Begića koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana Tomislava Tomića.

I kada se činilo da će komšije podijeliti bodove gosti su stigli do drugog gola u 88. minuti. Krišto je igrao rukom, a sudija Bandić pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne za konačnih 1:2 bio je Chinedu.