Prijateljski meč
Sarajevo razbilo Uzbekistance, sjajni Varešanović, majstorija Čatakovića
Fudbaleri Sarajeva ubilježili su uvjerljivu pobjedu u prijateljskoj utakmici odigranoj protiv Qizilquma u Antalyji.
09.02.2022. u 14:50

Bordo tim je protiv Uzbekistanaca slavio sa 5:0, a sjajan meč odigrao je Dal Varešanović, koji je posigao gol i upisao dvije asistencije.

Već u 10. minuti bh. tim je došao u vodstvo, a na asistenciju Varešanovića rutinski je pogodio Bagarić.

Sedam minuta kasnije nova asistencije veznjaka Bordo tima, a ovaj put pogodio je Pidro.

Nedugo potom, nakon dvije asistencije Varešanović je postigao i pogodak za 3:0.

Nastavak meča nije donio previše uzbuđenja, ali smo vidjeli još dva gola u mreži uzbekistanskog tima. Sarajevo je kontrolisalo utakmicu, a u finišu postiglo je i dva gola.

Strijelac za 4:0 bio je Ramić, a peti gol djelo je Hamze Čataković, koji je majstorski pogodio za veliki trijumf bh. tima.