Nakon meča
Rožman: Malo sreće na našoj strani; Merzić: Mislim da smo zaslužili bar jedan bod
Fudbaleri Sarajeva su u posljednjem meču petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine minimalnim su rezultatom 1:0 savladali ekipu Veleža i na taj način vezali treći uzastopni trijumf ove sezone.
28.08.2023. u 22:59

Svoj komentar nakon utakmice dao je Simon Rožman, trener Bordo tima.

- Zadovoljni smo što se tiče tri boda. Hvala navijačima za jako dobru podršku.

Ekipa Veleža se dobro pripremila. Jako dobar ulazak na utakmicu. Ja bih rekao neka nagrada za energiju, ali mislim da ćemo za neko vrijeme morati držati ritam ne samo 45 minuta, nego cijeli meč.

Svi igrači koji su u kadru zaslužuju igrati. Ja sam taj koji mora odlučiti, ali svih 20 momaka zaslužuje igrati.

Nismo još spremni da možemo igrati svih 90 minuta isto. Malo sreće je bilo na našoj strani, čestitke i igračima Veleža. Pružili smo jedan dobar derbi.

Puno toga moramo ispraviti, treba vremena za neke pomake. Energija i onako kako dišu jedan za drugog, to mi se jako sviđa - kazao je Rožman.

Samir Merzić, vršilac dužnosti šefa stručnog štaba Veleža, istakao je da su njegovi izabranici večeras zaslužili bar bod.

- Prema mom mišljenju, odigrali smo jednu dobru utakmicu, gdje smo napravili veliki broj šansi. Mislim da smo zaslužili bar jedan bod. Imali smo dvije prečke, još dvije situacije, jednostavno lopta nije htjela u gol.

Nažalost, idemo poraženi kući - kazao je Merzić.