Šesnaestina finala
Protiv Sarajeva u Kupu BiH pogodio igrač samo mjesec mlađi od Rožmana, za Slogu nastupio i 46-godišnjak
Fudbaleri Sarajeva jučer su u Gornjem Vakufu savladali domaću Slogu sa 4:1 u duelu šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.
28.09.2023. u 11:25

Pogotke za Bordo tim postigli su Nemanja Anđušić u 13, Hamza Čataković u 30, Francis Kyeremeh u 44. i Adalberto Peneranda u 54. minuti sa 11 metara.

Jedini gol za Slogu postigao je Vladimir Grubeša u 18. minuti.

Zanimljivo je da je Grubeša samo mjesec dana mlađi od trenera Bordo tima Simona Rožmana.

Iskusni napadač Sloge (40) rođen je 18. maja 1983. godine, dok je Rožman rođen 6. aprila iste godine.

U timu Sloge nastupio je i veznjak Šefir Gvozden (46) koji je jučer završio profesionalnu karijeru.

Roster ovog tima čine još četiri igrača starija od 21 godine, dok je najmlađi igrač koji je sinoć nastupio za Slogu Antonio Delač koji je priliku u igru dobio u drugom poluvremenu.