Ušao s klupe i zablistao
Prošle sezone igrao u Prvoj ligi FBiH, a sinoć šokirao Osijek
Lokomotiva je u drugom kolu HNL-a poslije preokreta iznenađujuće pobijedila Osijek rezultatom 2:1.
25.07.2022. u 08:30

Osijek je vodio do 80. minute, a onda je na scenu stupio Blaž Bošković i sa dva pogotka zagrebačkom timu donio pobjedu.

Riječ je o fudbaleru rođenom 2001. godine u Mostaru, koji je u novembru prošle godine debitovao za U-21 reprezentaciju BiH.

Bošković je u igru ušao s klupe u 70. minuti. Riječ je o fudbaleru koji je prije dvije sedmice potpisao za Lokomotivu. Prethodno je bio član Zrinjskog, ali se nije naigrao Pod Bijelim brijegom i minute je skupljao na posudbama.

S Posušjem je primjera radi izborio povratak u Premijer ligu BiH, a prošlog ljeta bio je na pozajmici u GOŠK-u iz Gabele. Za GOŠK je postigao osam golova, uz dvije asistencije u Prvoj ligi FBiH, što je fenomenalan učinak za veznjaka.