29. kolo
Prosinečki u debiju na klupi Olimpije nadmudrio Bašića, pogodio i Ziljkić
Fudbaleri ljubljanske Olimpije sinoć su u susretu 29. kola slovenačkog prvenstva kao domaćini upisali ubjedljivu pobjedu protiv Radomlja.
04.04.2022. u 08:07

Konačan rezultat bio je 4:1, a ovo je bio trenerski debi nekadašnjeg selektora bh. reprezentacije Roberta Prosinečkog na klupi Olimpije.

Domaće je u vodstvo doveo nekadašnji mladi reprezentativac naše zemlje Mario Kvesić u 15. minuti iz penala. Radomlje dolazi do izjednačenja u 29. minuti. Olimpija pet minuta kasnije povećava vodstvo, te se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Povremeni bh. reprezentativac Almedin Ziljkić u 63. minuti sjajno pogađa za 3:1, a konačnih 4:1 postavlja Prtajin u sudijskoj nadoknadi.

Poslije 29 odigranih kola u Sloveniji Maribor je prvi sa 56 bodova, Koper je drugi s 53, dok je Olimpija treća sa sedam bodova manje od lidera prvenstva. Radomlje, koje sa klupe predvodi bh. stručnjak Nermin Bašić, nalazi se na osmoj poziciji sa 31 osvojenim bodom.