Prvak startao pobjedom
PLBiH: Sarajevo u drugom poluvremenu slomilo otpor Krupe
Fudbaleri Sarajeva pobjedom su otvorili novu sezonu u Premijer ligi BiH. Izabranici trenera Vinka Marinovića slavili su sa 2:0 na gostovanju kod Krupe na Vrbasu.
02.08.2020. u 19:11

Pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu, kada je je Bordo tim "slomio" otpor domaćina.

Već u prvom napadu Krupa je zaprijetila. Prošlo je tek nekoliko sekundi kada su izveli prvi korner, nakon kojeg je Makitan šutirao preko gola.

Odgovorilo je Sarajevo iz kontranapada, ali je udarac Tatara izblokiran.

Bordo tim je imao veći pšosjed lopte, ali bez konkretnijih prilika. Najbolju priliku gosti su imali nakon prekida.

Handžić je u 26. minuti iz slobodnjaka sa 20-ak metara zaprijetio Kolaku, ali se golman domaćih nije dao iznenaditi. Već u narednom napadu pokušao je i Đokanović, ali je ishod bio isti.

Već na otvaranju drugog dijela prvak je poveo. Igrala se 48. minuta kada je Mandić pogodio mrežu svoga tima za veliko slavlje gostiju iz Sarajeva.

U narednom napadu gosti su mogli udvostručiti prednost, ali je nevjerovatno šta su promašili Jukić i Tatar.

Dvadesetak minuta kasnije zaprijetio je Dujaković koji je šutirao sa 20-ak metara, ali Kovačević brani njegov pokušaj i ostaje 0:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti kada je Mateo Musa dosudio jedanaesterac za goste i crveni karton Makitanu. Siguran sa bijele tačke bio je Benjamin Tatar.

Gosti su u 90. minuti imali najbolju priliku kada je Andrejić pogodio stativu.