Druga Bundesliga
Odbrana Herthe "poništila" duplo pakovanje Tabakovića, Vasilj primio tri gola
Odigrane su dvije utakmice 24. kola 2. Bundeslige, u kojima bh. reprezentativci nisu imali mnogo razloga za slavlje.
01.03.2024. u 21:08

Odbrana Herthe "poništila" je dva gola Harisa Tabakovića protiv Holstein Kiel i morala se zadovoljiti bodom (2:2). Fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine pogađao je u 17. i 45. minuti za 2:0 na poluvremenu, ali su gosti u nastavku spasili bod - 2:2 (Portah 81, Becker 97-pen).

Tabaković je stigao do brojke od 13 golova u drugom razredu njemačkog fudbala, a njegova forma može obradovati i selektora Savu Miloševića, pred baraž za EURO 2024.

Bh. golman je primio tri gola u porazu njegovog St. paulija na gostovanju u Gelsenkirchenu. Schalke je slavio sa 3:1. Vasilju je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj prima po tri gola.