Kup BiH
Minimalac Borca u Hadžićima, penali u Foči
Fudbaleri Borca i Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.
29.11.2023. u 15:03

Banjalučani su u Hadžićima, pa dosta teškom terenu, savladali Radnik sa minimalnih 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 26. minuti kada je mrežu domaćih zatresao Stojan Vranješ.

Radnik je krajem prvog poluvremena imao dvije stopostotne šanse, ali je Bojan Pavlović odbranio udarac Adija Bešića, dok je nekoliko trenutaka kasnije Salko Nargalić šutirao pored gola.

Mnogo uzbudljivije je bilo o u Foči, gdje su snage odmjerili Sutjeska i Široki Brijeg. Gosti su poveli u 52. minuti kada je pogodio Chinedu, ali je Sutjeska stigla do izjednačenja samo četiri minute kasnije.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju penala. Više koncentracije imali su gosti koji su na kraju spriječili iznenađenje i prošli su među 16 najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju naše zemlje.

U osmini finala već se nalazi devet premijerligaša i to Sarajevo, Zrinjski, Velež, Sloga, Posušje, GOŠK, Igman, Tuzla i Zvijezda 09, a jedino se "okliznuo" Željezničar koji je ispao od Slobode. Uz Tuzlake Prvu ligu FBiH u osmini finala predstavljat će i Stupčanica iz Olova, te Jedinstvo iz Bihaća, dok će boje Prve lige RS-a braniti Laktaši i Slavija.