Sa dva igrača manje
"Ludnica" u Londonu: Tottenham protiv Chelseaja igrao u formaciji 0-7-1 i dobro se držao...
Jednu od najluđih fudbalskih utakmica, po mnogo čemu, sinoć su odigrali Tottenham i Chelsea u 11. kolu Premier lige Engleske.
07.11.2023. u 13:22

Plavci su slavili sa 4:1, a domaći tim je susret završio sa dva igrača manje. Crvene kartone su dobili Cristian Gabriel Romero u 33. i Destiny Udogie u 55. minuti.

U prvom poluvremenu utakmice zbog VAR provjera kod četiri poništena gola i jedanaesterca, dosuđeno je čak 12 minuta nadoknade tako da je utakmica, umjesto 90, trajala 113 minuta.

Osim svega navedenog, vidjeli smo još jednu nesvakidašnju situaciju. Nakon dva isključenja Ange Postecoglou, menadžer Tottenhama, nije povukao svoje igrače u totalnu defanzivu. U tom trenutku zaigrali su u formaciju 0-7-1, tako što su na centru radili ofsajd-zamke igračima Chelseaja.

Na taj su način 20 minuta odolijevali i držali rezultat 1:1, a onda su poklekli u 75. minuti, a do kraj su primili još dva gola.