Serie A
Inter poražen u milanskom derbiju, Džeko strijelac
Fudbaleri Milana savladali su gradskog rivala ekipu Intera u derbiju petog kola italijanske Serie A rezultatom 3:2.
03.09.2022. u 19:55

Prvi pogodak na susretu pao je u 21. minuti susreta, a strijelac je bio hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, koji je sjajno iskoristio manjak koncentracije u obrani Milana.

Ipak, sreća Intera nije dugo trajala jer je već u 28. minuti Milan zabio gol. Na asistenciju Sandra Tonalija postigao ga je Rafael Leao neobranjivim udarcem pored Handanovića.

Vodstvo Rossonerima donio je Giroud u 54. minuti na asistenciju Leaa.

Šest minuta kasnije Milan povećava prednost. Akteri od prethodnog pogotka zamijenili su uloge, tako da je Leao svojim drugim golom povećava prednost Milana.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 64. minuti, a samo tri minute kasnije sjajno pogađa za konačnih 3:2.