Premijer liga
Fudbaleri Široki Brijega produžili crnu seriju Željezničara
Fudbaleri Širokog Brijega savladali su u Čitluku ekipu Željezničara u posljednjem meču 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.
26.02.2024. u 14:51

Podsjetimo, prvobitno je bilo planirano da ova dva tima snage odmjere jučer od 13 sati, ali je zbog natopljenog terena na stadionu Bare u Čitluku meč prolongiran.

Jučerašnje vremenske neprilike ostavile su posljedice na teren koji je dan bio u lošem stanju, što je dosta diktiralo tempo igre.

Prvo dešavanje na meču bilo je u 12. minuti. Pranjić se provukao iza leđa odbrane Plavih, Muftić brani.

Već u narednom napadu Mašić je šutirao, a Muftić ponovo sjajno odbranio.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli skoro ništa ni od jedne ekipe.

Domaći tim je već u na otvaranju drugog dijela zaprijetio. Lukić je pokušao atraktivno "makazicama", ali lopta se od Selimovića odbila u korner.

Kuprešak je u 54. minuti pokušao sjajno sa distance, ali Muftić se ponovo iskazao među stativama Plavih.

Široki Brijeg do vodstva dolazi u 58. minuti. Marin je sjajno uposlio Kuprešaka koju izlazi jedan na jedan sa Muftićem i pogađa za zasluženu prednost domaćeg tima.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Mišić nakon velike greške Drlje u 90. minuti.

Široki Brijeg je sada šesti na tabeli sa 28 poena.

Za Željezničar je ovo bio deseti gostujući meč ove sezone u Premijer ligi, te deseti poraz. Tim sa Grbavice je ostao deveti na tabeli sa 20 bodova.