Konferencijska liga
Drama u Bratislavi: Zrinjski saznao protivnika u borbi za 6,5 miliona KM
Fudbaleri mostarskog Zrinjskog u play-offu za plasman u grupnu fazu UEFA Konferencijske lige igrat će protiv slovačkog Slovana.
11.08.2022. u 23:24

Tim iz Bratislave u trećem pretkolu Evropske lige ispao je od Olympiacosa i to nakon penala.

VEZANI TEKST - Zrinjski osigurao dvomeč vrijedan 6,5 miliona KM!

Prvi meč u Pireju završen je bez pobjednika (1:1), a identičan rezultat bio je večeras u Bratislavi. Otišlo se u produžetke, a Grci su u 101. minuti preko Camare poveli sa 2:1. S obzirom na to da je Slovan imao igrača manje, činilo se da je sve gotovo. Ali...

Domaći u 108. minuti stižu do 2:2, a strijelac je bio Green. Do kraja meča nije bilo golova, a u penal-lutriji više sreće i uspjeha imali su Grci koji su slavili sa 4:3.

Olympiacos će igrati play-off Evropske lige protiv kiparskog Apollona, a Slovan će na megdan Zrinjskom u play-offu Konferencijske lige.