Rutinska pobjeda
Borac protunjao Čitlukom: Banjalučani jednom nogom u finalu Kupa BiH
AUTOR: Autor: Faktor
03.04.2024. u 17:21
Fudbaleri Borca jednom nogom su zakoračili prema finalu Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas u prvom polufinalonom susretu na stadionu Bare u Čitluku savladali Široki Brijeg rezultatom 3:1.
Tim Vinka Marinovića rutinski je odradio okršaj sa Širokobriježanima. U 21. minuti pogodio je Blagaić nakon ubacivanja Kvržića s desne strane, a sedam minuta kasnije Blagiać je iz prekida "pogodio" Jokića, a ovaj glavom trese mrežu Bendera za 2:0.
Domaći su poslije toga imali prilike da smanje zaostatak, ali je golman Milošević bio na visini zadatka.
Do trećeg gola na meču Borac je došao u 61. minuti kada je efektno iz slobodnog udarca pogodio mladi reprezentativac BiH David Vuković.
Utješni pogodak za Široki Brijeg postigao je Mamić u 71. minuti.
U drugoj polufinalnoj utakmici od 18 sati igraju Sloga i Zrinjski.
Revanši polufinala na rasporedu su 17. aprila.
Od ove sezone u finalu ćemo ponovo gledati dvomeč. Prvi finalni duel zakazan je za 8. maj, a revanš se igra 15. maja.
Titulu pobjednika Kupa BiH brane fudbaleri Zrinjskog.