Livaja spasio Bile
Bez Simona Rožmana: Sarajevo remiziralo protiv Hajduka u Splitu
Fudbaleri Sarajeva remizirali su protiv Hajduka u prijateljskoj utakmici odigranoj danas na pomoćnom terenu stadiona Poljud.
05.08.2023. u 20:18

Utakmica je zvaršena rezultatom 2:2, a strijelci za Bordo tim bili su Hamza Čataković i Mirza Mustafić.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Hajduk je poveo golom Mlakara u 54. minuti. Izjednačio je Čataković u 65, a 11 minuta kasnije za preokret je pogodio Mustafić.

Konačnih 2:2 postavio je Livaja u 88. minuti.

Sarajevu je ovo prva utakmica otkako je za novog šefa stručnog štaba imenovan Simon Rožman, a za sportskog direktora Senijad Ibričić. Međutim, prema izvještaju na stranici Splićana ekipu je s klupe vodio Mensur Dogan, direktor Akademije, koji je vodio ekipu i u duelu sa Slogom.

Sarajevo je meč počelo u sastavu: Šahinović, Trako, Zeljković, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Penaranda, Beganović, Radović, Soldo i Ziljkić.

U drugom poluvremenu još su igrali: Rogić, Duraković, Jelić-Balta, Čataković, Ljukovac, Viveros, Avramoski, Ikić, Mulalić, Čelik, Buljubašić, Mustafić.