Reagovala i policija: Navijači se potukli na utakmici bez publike...
Publika se vratila na tribine fudbalskih stadiona u Bosni i Hercegovini. Bar u nižim ligama. I to "ilegalno"...
02.11.2020. u 10:11

Na stadionu Šibovi u Jelahu odigran je derbi 13. kola Druge lige Centar između domaćeg Borca i Stupčanice iz Olova.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 0:1, a onda je uslijedio uragan domaćih koji su u drugih 45 minuta postigli šest golova i slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1.

A otkud navijači na tribinama? To je već pitanje za organizatora utakmice. I delegata, koji je dozvolio da utakmica počne.

I onda, kako to biva, kada nešto radite u ilegali, uslijedili su problemi.

Na otvaranju drugog poluvremena došlo je do sukoba na tribinama i kraćeg prekida utakmice.

Stigla je i policija, koja je ispraznila tribinu i meč je nastavljen.

Ipak, zanimljivo je da je Zikrija Pašalić, delegat utakmice, u zvaničnom izvještaju u Cometu napisao da je bilo 30 gledatelja, iako se, prema protokolu, utakmice igraju bez publike... Čeka se reakcija odgovornih iz Nogometnog saveza Federacije BiH, koji vodi takmičenje u Drugoj ligi.