Derbi na Koševu
PLBiH: Sarajevo savladalo Široki Brijeg i učvrstilo se na liderskoj poziciji
26.09.2018. u 19:20

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu pobjedu u BHT premijer ligi BiH i učverstili su se na liderskoj poziciji elitnog razreda našeg fudbala.

Bordo tim večeras je na Koševu u derbiju 11. kolu slavio protiv Širokog Brijega sa 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 29. minuti. Pidro je odlično ubacio sa lijeve strane, a nezaustavljivi Benjamin Tatar bio je najviši u skoku između dvojice stoper gostujućeg tima i glavom je poslao loptu u mrežu.

Na otvaranju drugog poluvremena gostujući golman odbranio je pokušaj Ahmetovića, a u 85. minuti ponovo je spasio Širokobriježane, kada je zaustavio zicer Haliloviću. I u sudijskoj nadoknadi, kada se Široki otvorio, domaći su imali nekoliko sjajnih prilika, ali nisu uspjeli matirati Bandića.

Bordo tim već u subotu igra novi prvenstveni duel, a na Koševu će ugostiti Radnik iz Bijeljine, jedinu ekipu koja im je nanijela poraz u dosadašnjem dijelu sezone.