Konferencijska liga
Legija slavila nakon preokreta, VAR poništio Zrinjskom dva gola
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u meču 3. kola UEFA Konferencijske lige.
26.10.2023. u 22:56

Mostarci su na stadionu Pod Bijelim brijegom izgubili od varšavske Legije sa 1:2.

Poljaci su slavili nakon preokreta, uz dva poništena gola našem prvaku.

Početno ispitivanje snaga trajalo je pola sata, kada je Nemanja Bilbija doveo Plemiće u vodstvo. Ćorluka je ubacio, a kapiten Mostaraca glavom je loptu pospremio u mrežu. Ipak, slavlje nije dugo trajalo jer su gosti izjednačili dvije minute kasnije.

Muci je ubacio, a jakovljević u pokušaju da izbaci loptu pogađa svoju mrežu. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela u 53. minuti poništen je gol Ćužeu, a onda je Kramer devet minuta kasnije pogodio za 1:2. Prvobitno je pomoćnik signalizirao ofsajd, ali je VAR poništio njegovu odluku, pa je glavni sudija pokazao na centar.

U 62. minuti poništen je i drugi gol Zrinjskom. Malekinušić je matirao Hladuna, ali je VAR pokvario slavlje domaćih.

Do kraja su domaći pokušavali doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli.