Drama u Baskiji
Barcin wunderkind promašio nemoguće, Katalonci poslije toga ispali iz Kupa
Athletic Bilbao eliminirao je Barcelonu u četvrtfinalu Kupa Kralja.
25.01.2024. u 08:42

Baskijci su pred svojim navijačima poslije produžetaka slavili rezultatom 4:2 i tako prošli u polufinale takmičenja.

Athletic je maestralno otvorio meč i u prvoj minuti preko Guruzete stigao do prednosti.

Barca je poravnala u 26. minuti golom Lewandowskog, a preokrenula pogotkom Yamala u 32. minuti. Yamal ima samo 16 godina i nosi epitet wunderkinda s Nou Campa.

Domaći su poravnali rezultat u 49. minuti kada je pogodio Sancet.

Mogla je Barca u finišu riješiti pitanje pobjednika i tako izbjeći dramu u produžecima. U 86. minuti Yamal je ukrao loptu neopreznom defanzivcu Bilbaa, izašao sam pred golmana, skenuo u desnu stranu, šutirao i - promašio. Na klupi Barce u nevjerici su ispratili ovaj zicer, što možete vidjeti OVDJE.

U produžecima su Katalonce dotukla braća Inaki i Nico Williams.

Prvo je Inaki u nadoknadi prvog produžetka pogodio za 3:2, a onda je Nico u 121. minuti riješio sve dileme oko putnika u polufinale Kupa kralja.

Interesantno, u završnici Kupa kralja nećemo gledati ni Real Madrid koji je ranije eliminiran od gradskog rivala Atletica.