Zvižduci na Koševu: Sarajevo i Široki slavili na domaćem terenu, Posušje dobilo dva crvena kartona
Fudbaleri Sarajeva i Širokog Brijega ostvarili su pobjede u dva posljednja meča 13. kola Premijer lige BiH u fudbalu.
17.10.2021. u 18:52

Bordo tim je savladao Posušje sa 1:0, a Široki Brijeg je bio bolji od Rudar Prijedora - 2:1.

Sarajevo je od prvog sudijskoj zvižduka krenulo po gol, a već u drugoj minuti Kobiljar je mogao matirati golmana Posušja. Ipak, oklijevao je, pa su gosti otklonili opasnost.

No, šest minuta poslije kapitulirao je golman gostujućeg tima. Kobiljar je izbacio Kapića, ovaj izašao jedan na jedan sa Bačkom i pogodio za veliko slavlje domaćih.

Nastavilo je Sarajevo sa napadima i nakon postignutog gola, ali se ni gosti nisu povlačili, pa smo gledali dosta zanimljivo prvo poluvrijeme.

U drugih 45 minuta tempo je opao, gosti su u pojedinim momentima bili i agilniji, ali nisu uspjeli da stignu do izjednačujućeg gola. S druge strane prilike da potvrde trijumf kod domaćih su imali Kobiljar, Ahmetović, Cmiljanić, Bagarić..., ali promjene rezultata nije bilo. Posušje je meč završilo sa devet igrača, jer su u finišu meča isključeni Landeka i Josip Barišić.

Navijači Sarajeva su nakon kraja utakmice, zvižducima "kazali" šta misle o igri Sarajeva, posebno u drugom poluvremenu.

U drugom meču odigranom u istom terminu Široki Brijeg je bio bolji od Rudara - 2:1. LUkić je u 7. minuti doveo domaće u vodstvo, a izjednačio je Mandić iz slobodnjaka u 24. minuti.

Ipak, do odlaska na odmor Llanos je postigao drugi gol za Širokobriježane, što je bio i konačan rezultat.