Zvijezda 09 nije zasjala ni na Pecari, Tuzlacima bod na Bilinom polju
Utakmicama Čelik - Tuzla City (1:1) i Široki Brijeg - Zvijezda 09 (2:0) okončano je deseto kolo PLBiH
23.09.2018. u 21:24
Široki Brijeg

Fudbaleri Čelika i Tuzla Cityja večeras su na stadionu Bilino polje podijelili bodove, a rezultat je poslije 90 minuta glasio 1:1.

Sve zanimljivo desilo se u drugom poluvremenu. Novajlije su povele u 63. minuti susreta golom nekadašnjeg napadač Sarajeva Nermina Crnkića.

Prednost gostiju nije dugo trajala. Samo šest minuta nakon vodećeg gola Dedić je Zeničanima donio izjednačenje sigurno izvedenim udarcem sa bijele tačke.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su dva tima podijelila bovode. Crno-crvenim je ovo bio četvrti ovosezonski remi, a gostima drugi.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Široki Brijeg je na domaćem terenu savladao drugog novajlije, ekipu Zvijezde 09, sa 2:0.

Širokobriježane je u vodstvo doveo Josip Kvesić u 75. minuti, dok je pobjedu domaćih ovjerio defanzivac gostiju Kristijan Tojčić, koji je loptu poslao u vlastitu mrežu poslije ubačaja Marka Popovića.