Australian Open
Zverev prvi put u karijeri izborio plasman u polufinale Grand Slama
Nijemac Alexander Zverev plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je sa 3:1 savladao švicarskog teniser Stanislasa Wawrinku.
29.01.2020. u 07:44

Zverev je do prvog plasmana u polufinale jednog Grand Slama stigao poslije preokreta jer je prvi set pripao Švicarcu, i to s uvjerljivih 6:1.

Deset neiznuđenih grešaka glavni su razlog loše igra Zvereva u prvom setu, kao i loš procenat drugog servisa (29%).

U naredna tri seta Nijemac je bio taj koji je dominirao terenom. S pobjedom 6:3 u drugom setu stigao je do izjednačenja, da bi rezultat u preostala dva glasio 6:4 i 6:2 u korist trenutno sedmog igrača svijeta.

Sedmi nosilac u Melbourneu, u polufinalu čeka boljeg iz duela između Rafaela Nadala i Dominica Thiema, koji igraju od 9.30 sati.