Žuto-plavi vikend: Hajrović debitovao u Primeri, Grahovac postigao prvijenac za Rapid

objavljeno: 30.11.2015. u 10:43

Bh. reprezentativci ne mogu se pohvaliti pretjeranim učinkom u dresu svojih klubova minulog vikenda.

Tek će rijetkima utakmice ostati u sjećanju. Jedan od njih je i Izet Hajrović koji je protiv Real Madrida debitovao u španskoj Primeri, a Srđan Grahovac je postigao prvi gol u dresu bečkog Rapida. Edin Višća je asistencijom nastavio sa odličnim partijama u Turskoj, dok je Asmir Begović treći meč zaredom ostavio mrežu netaknutom. Vedad Ibišević se vratio bundesligaškim dvobojima poslije četiri utakmice suspenzije.

ENGLESKA

Asmir Begović (Chelsea): Sačuvao mrežu u remiju Plavaca u londonskom derbiju sa Tottenhamom.

Muhamed Bešić (Everton): Nije konkurisao za meč koji je njegov klub odigrao protiv Bornemoutha (3:3).

NJEMAČKA

Emir Spahić (HSV): Zbog kovrede nije bio u sastavu tima iz Hamburga, koji je slavio na gostovanju kod Werdera rezultatom 1:3.

Toni Šunjić (Stuttgart): Mostarac zbog povrede nije sudjelovao u porazu svog tima u Dortmundu.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim): S klupe odgledao remi protiv Monchengladbacha.

Sead Kolašinac (Schalke): Ušao u 78. minuti meča protiv Bayer Leverkusena, koji je okončan podjelom bodova.

Vedad Ibišević (Hertha): Vratio se na teren nakon četiri meča suspenzije zbog crvenog kartona. Nije pomogao mnogo svojim saigračima, koji su poraženi od prvaka Bayerna rezultatom 2:0.

Mensur Mujdža (Freiburg): Odgledao sa klupe gostujući trijumf protiv Heidenheima.

ITALIJA

Miralem Pjanić (Roma): Vučica je neočekivano poražena od Atalante, a bh. veznjak je na terenu proveo svih 90 minuta.

Edin Džeko (Roma): Kao i Pjanić, Dijamant je odigrao cijeli meč protiv Atalante.

Ervin Zukanović (Sampdoria): Zbog crvenog kartona u prošlom kolu nije nastupio u duelu protiv Milana.

Senad Lulić (Lazio): Odigrao cijeli meč u porazu Rimljana protiv Empolija.

ŠPANIJA

Izet Hajrović (Eibar): Debitovao protiv Real Madrida u španskoj Primeri. U igru je ušao pet minuta prije kraja meča. Njegov tim je poražen rezultatom 0:2.

Haris Medunjanin (Deportivo): I dalje u nemilosti struke tima iz La Corune. Još uvijek čeka na prvi ovosezonski meč.

TURSKA

Edin Višća (Basaksehir): Uknjižio asistenciju u remiju protiv Sivaspora (2:2).

Ognjen Vranješ (Gaziantepspor): Nije bio u konkurenciji za meč sa Genclerbirligijem.

AUSTRIJA

Anel Hadžić (Sturm): Odigrao prvo poluvrijeme u remiju sa Mattersburgom.

Srđan Grahovac (Rapid): Postigao prvijenac u pobjedi tima iz prijestolnice protiv Altacha.

POLJSKA

Jasmin Burić (Lech): Sačuvao mrežu netaknutom u gostujućoj pobjedi nad Lechiom.

HRVATSKA

Armin Hodžić (Dinamo): Nije igrao zbog povrede.

Tino Sušić (Hajduk): Zbog kartona nije sudjelovao u pobjedi Splićana protiv Zagreba.

AZERBEJDŽAN

Ibrahim Šehić (Qarabag): Zabilježio poraz na gostovanju kod Neftchija (1:0).

BELGIJA

Edin Cocalić (Mechelen): Igrao cijeli meč u ubjedljivom domaćem porazu Mechelena od Club Bruggea (1:4).